Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові сьогодні гуцули представляють свою культуру
27 Січня, 17:52

У Львові сьогодні гуцули представляють свою культуру

Сьогодні на центральній площі біля пам’ятника Тарасу  Шевченку у Львові  святкують “День гуцульської культури”, повідомляє прес-служба ЛОДА.

До  мистецького свята  приєднались майже дві сотні осіб. Серед них творчі мистецькі колективи та майстри декоративно-ужиткового мистецтва з Верховинського району Івано-Франківської області.

«Дякую нашим гостям, які так щиро несуть до нас традиції карпатського краю, за те, що сьогодні Львів поринув у колоритну гуцульську різдвяну атмосферу із чарівною трембітою і добрим співом. Але завжди пам’ятаймо,  що ми маємо можливість веселитись, разом колядувати завдяки більше як 10 тисяч наших краян, які за тисячу кілометрів від княжого Львова боронять нашу незалежність і свободу», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Народні колективи знайомлять львів’ян з традиціями та мистецтвом  Верховинщини. Показують обряд гуцульського весілля, гуцульський одяг, народний танець. Також лунає гуцульська співанка й коляда.

У виставкових наметах можна побачити святкову виставку-ярмарок вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння та інших видів народного промислу Гуцульщини.

Також організували різні майстер-класи  з виготовлення елементів гуцульського одягу, вбирання  гуцульської княгині. Всі охочі можуть навчитись танцю «Гуцулка».

 

Фото: westnews.com.ua

Схожі новини