Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові стартував рейд проти незаконного продажу первоцвітів
26 Лютого, 17:43

У Львові стартував рейд проти незаконного продажу первоцвітів

З 25 лютого по 15 березня у Львові діятиме кампанія боротьби з незаконним продажем первоцвітів. Про це повідомляє Zik.

Рейди з виявлення та ліквідації незаконної стихійної торгівлі Червонокнижними рослинами організував  департамент містобудування Львівської міської ради.

У рейдах беруть участь представники Державної екологічної інспекції у Львівській області, ЛКП «Муніципальна варта», ГУ Національної поліції у Львівській області та районних адміністрацій Львова.

Сьогодні, 26 лютого, одна мобільна група розпочала ходити по ринках, щоб фіксувати порушників. Вже від завтра працюватиме шість таких мобільних груп. Також із такими групами будуть ходити і поліцейські.

“Масовий збір на продаж рідкісних рослин призводить до послаблення та повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, доволі часто первоцвіти знищують з кореневою частиною. А це призводить до фізичного знищення цілої популяції”, – кажуть екозахисники.

За придбання та реалізацію рослин, занесених до Червоної книги України загрожує штраф 1700-3655 грн.  Тобто не лише продавець вважається винним, але також і той, хто купує первоцвіти чи перевозить їх, оскільки є співучасником злочину.

За знищення ранньоквітучих видів рослин штраф 340-510 грн.

Додамо, сьогодні біля Ратуші відбулася акція “Збережемо первоцвіти”. У ній брали участь учні дитячого еколого-натуралістичного центру та шкіл міста. До акції долучили близько 500 дітей.

dsc9424-649ce00912977b08b8974163509943ed
Схожі новини