У Львові створять інформаційний центр пам’яті Героїв Небесної Сотні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові створять інформаційний центр пам’яті Героїв Небесної Сотні
27 Травня, 14:57

У Львові створять інформаційний центр пам’яті Героїв Небесної Сотні

У сквері на вулиці Кривоноса встановлять інформаційний центр пам’яті Героїв Небесної Сотні. Про це розповів заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

«Мало мати героїв, їх слід належно шанувати, розповідати про них молоді. Не варто недооцінювати просвітницької складової. Адже цим активно користується ворог. Війна це добре показала.

У Львові створюємо інформаційний центр пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цю складну і криваву сторінку нашої історії ми увічнили Меморіалом Героїв Небесної Сотні ще кілька років тому. Це перший і фактично єдиний в Україні пам’ятник, присвячений подіям Майдану. Стела з портретами 107 загиблих і площа з трьома оглядовими майданчиками стали новим місцем сили і спокою не лише для львів’ян, а й для гостей міста.

Але досвід показав, що дечого бракує. Тому вирішили додати у сквері на вул. Кривоноса невелику конструкцію. Це буде інформаційний центр пам’яті Героїв Небесної Сотні», – зазначив Любомир Зубач на власній сторінці у Facebook.

Він додав, що до проєктування інформаційного центру залучили команду архітекторів Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні.

«Меморіал отримав не одну архітектурну відзнаку. Тож, очевидно, будь-які додаткові зміни важливо було «вписати», аби вони не дисгармоніювали. Саме тому ми звернулись до команди тих самих архітекторів, які проектували увесь Меморіал – Андрія Лесюка і Guess Line Architects. Вигляд інформаційного центру – результат їхньої роботи. Це не буде якась велика капітальна споруда, а павільйон розмірами 3 на 5 метрів, яку можна умовно поділити на інформаційний простір і кімнату охорони», – підсумував Любомир Зубач.

Облаштування інформаційного центру куруватиме Львівське комунальне підприємство «Зелений Львів», яке доглядає Меморіал і сквер, в якому він розташований. Відповідне рішення прийняли сьогодні на засіданні виконавчого комітету.

 

Відео