У Львові створили перший в Україні парк розваг для дітей з інвалідністю | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові створили перший в Україні парк розваг для дітей з інвалідністю
22 Серпня, 19:56

У Львові створили перший в Україні парк розваг для дітей з інвалідністю

У Львові для дітей з інвалідністю створили перший в Україні унікальний парк розваг та відкриттів. Про це розповіли у Львівській міській раді.

«У Львові, на подвір’ї центру соціальних послуг «Джерело», що на проспекті Червоної Калини, 86А, з’явився унікальний майданчик – доступний, цікавий та пізнавальний простір для дітей з інвалідністю. Його за власний кошт створило подружжя американців Едді та Тетяна, які стали друзями «Джерела», – йдеться у повідомленні.

Цей парк – це понад 1 100 кв м простору для розваг дітей з інвалідністю. Тут доступні гойдалки та качелі для дітей на кріслах колісних, велика гірка та розваги для дітей з розладами спектру аутизму, мініфутбольне поле та багато цікавого, сенсорного і емоційного.

«Це не просто каруселі – всі діти з інвалідністю думають, що вони літають, коли катаються на качельках. Так вони відволікаються від реальності і поринають у світ, де їм радісно, тепло і безпечно. Це місце безпеки, радості і відкриттів ми розробили з дружиною Танею для дітей саме з такими діагнозами і типами інвалідності. Саме у Львові ми заклали хороший фундамент для нашої праці в Україні. Цей майданчик нам з дружиною коштував приблизно 60 тисяч доларів. В нас є персональна сімейна фундація, і 99% того, що ми робимо, це за свої власні кошти.

Таких парків немає в Україні, і ми сподіваємося, що після перемоги першим, що будуть робити в Україні, це спеціальні майданчики для дітей, для людей похилого віку», – розповів Едді Вейн, який разом з дружиною Тетяною збудували цей парк.

Парк розваг та відкриттів поділений на дві зони – для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату та дітей з розладами спектру  аутизму. Усе продумано до найменших дрібниць задля безпеки та доступності кожної дитини.

У першій зоні – діти, які мають фізичні обмеження, можуть безпечно покататися на гойдалці. Їх фіксують у високих кріселках з допомогою спеціальних пасків безпеки. Поряд можна покататися на круговій каруселі. При цьому, діток важливо розвертати обличчям до парку, а не до центру самої каруселі, щоб вони могли бачити всі барви життя і красу навколо.

Крім каруселей, тут розташовані сенсорні локації для зорового контакту, щоб викликати у дітей певні асоціації, а також звукові панелі, де можна почути звуки різних інструментів. Також можна погратися кольоровими гумовими іграшками, які викличуть усмішку навіть у дорослих.

Зазначимо, цей майданчик розрахований саме на дітей з інвалідністю, тобто має певні елементи, які передбачені саме для їх безпеки, зручності і комфорту, а тому ці ж елементи можуть бути не зовсім безпечними для дітей без інвалідності чи порушень розвитку.

Відео