Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові священника Миколу Бичка висвятять на нового єпископа для Австралії
05 Червня, 18:09

У Львові священника Миколу Бичка висвятять на нового єпископа для Австралії

У неділю, 7 червня, об 11.00 в Архикатедральному соборі Святого Юра відбудеться архиєрейська хіротонія отця Миколи Бичка на правлячого єпископа єпархії Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні (Австралія).

Раніше планували здійснити єпископську хіротонію 26 квітня, та через пандемію коронавірусу перенесли, щоб не наражати людей на небезпеку, передає Leopolis.news.

Літургію очолить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, головний святитель. Співсвятителями будуть владика Ігор Возьняк, митрополит Львівський УГКЦ, та владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

Чин архиєрейського найменування відбудеться 6 червня о 18.00 у церкві Святого священномученика Йосафата (Львів, вул. Замарстинівська, 134а).

«Папа Франциск призначив новим єпархом єпархії УГКЦ Святих Петра і Павла в Мельбурні преподобного о. Миколу Бичка, ЧНІ, на сьогодні парафіяльного сотрудника на парафії Святого Івана Хрестителя в Ньюарку, США. Святіший Отець прийняв зречення з пастирського уряду, подане владикою Петром Стасюком, дотеперішнім єпархом цієї єпархії», – повідомили 15 січня цього року у Ватикані.

Владика-номінант Микола Бичок народився 13 лютого 1980 року в Тернополі. У липні 1997 року вступив до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, здійснюючи чернече та богословське формування в Україні та Польщі. Здобув ліценціат з душпастирського богослов’я. 17 серпня 2003 року склав довічні обіти, 3 травня 2005 року отримав ієрейські свячення.

Отець Микола здійснював душпастирське служіння в храмі Матері Божої Неустанної Помочі в Прокоп’євську (РФ), був настоятелем монастиря отців редемптористів та парафії в Івано-Франківську, провінційним економом. Від 2015 року служить у парафії Святого Івана Хрестителя в Ньюарку, США, Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Єпархія Святих апостолів Петра і Павла з осідком у м. Мельбурні, Австралія, була заснована 24 червня 1982 року, коли до рівня єпархії був піднесений тодішній Апостольський екзархат для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, створений 1958 року. Територія єпархії охоплює всю Австралію, Нову Зеландію й Океанію. Від 1992 року її очолював владика Петро Стасюк, якому в липні цього року виповниться 77 років.

Фото: vaticannews.va

Схожі новини