У Львові трансплантували нирку 5-річному хлопчику від бабусі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові трансплантували нирку 5-річному хлопчику від бабусі
31 Березня, 16:35

У Львові трансплантували нирку 5-річному хлопчику від бабусі

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі провели десяту трансплантацію нирки. Донором органу стала рідна бабуся хлопчика. Про це розповіли у медзакладі.

У лікарні маленький Захарчик лікувався майже два роки. У нього діагностували хронічний гломерулонефрит. Для встановлення точного діагнозу знадобились дві біопсії нирки.

З 2021 року хлопчик був на апаратному перитонеальному діалізі і в листку очікування на трансплантацію від посмертного донора.

«Лікувати Захарчика було непросто. Малюк потрапив до нас у важкому стані, а за час перебування у стаціонарі переніс чотири епізоди сепсису. Незважаючи на процедуру діалізу, він постійно втрачав білок, який потрібно було поповнювати різними препаратами. Коли стан малюка погіршився, батьки погодились на пропозицію бабусі стати донором власному онуку», – розповідають медики.

За словами лікарів, десята трансплантація далась не просто, адже їм довелось боротись із ускладненнями. Наразі, хлопчик та бабуся почувають себе добре.

До слова, у лікарні провели уже  7 родинних та 3 неродинних трансплантацій нирки. Медзаклад бере участь у пілотному проекті МОЗ України із трансплантації органів. Відтак, ці операції повністю фінансує держава.

Відео