У Львові успішно пересадили кістковий мозок 5-річному пацієнтові | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові успішно пересадили кістковий мозок 5-річному пацієнтові
10 Серпня, 17:18

У Львові успішно пересадили кістковий мозок 5-річному пацієнтові

У червні торік Максимкові з Львівщини діагностували нейробластому. Через кілька місяців було оперативне втручання, а до трансплантації 5-річний пацієнт продовжував хіміотерапевтичне лікування.  Про це повідомили у Львівській ОВА.

Пересадка кісткового мозку була життєво необхідна для цілковитого одужання. Забір клітин Максимка, який став донором сам для себе, провели ще у травні і зберігали їх у кріобанку  Західноукраїнського сеціалізованого медичного центру.

Вже 25 липня маленькому пацієнту провели аутологічну трансплантацію стовбурових клітин. А зараз команда онкологів отримала підтвердження, що стовбурові клітини прижилися.

Родина хлопчика, попри можливість евакуюватись за кордон, довірилась фахівцям львівського центру. І не шкодує, адже пересадка кісткового мозку пройшла успішно.

«Трансплантація як процедура загалом є досить дороговартісною.  У ЗУСДМЦ вона абсолютно безкоштовна для пацієнта, адже наш заклад включено у пілотний проєкт з трансплантації Міністерства охорони здоров’я.  Він передбачає фінансування трансплантації для наших пацієнтів за державні кошти. Щиро дякуємо усім, хто  підтримує та допомагає! », – зазначив Андрій Синюта, директор Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Маленький пацієнт почувається добре, його найближчим часом зі спеціального боксу переведуть у звичайну палату. Батьки радіють і дякують лікарям Центру за порятунок сина.

Відео