Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові в школах навчатимуть надавати домедичну допомогу
12 Липня, 14:04

У Львові в школах навчатимуть надавати домедичну допомогу

Львівські депутати затвердили програму «Домедична допомога: компетентності для життя». Навчання проходитимуть і учні, і вчителі. Їх вчитимуть надавати першу  домедичну допомогу для того, щоб можна було зберегти життя дитині.  Для шкіл зокрема придбають тренажери для штучного дихання.
«Вчителі повинні володіти такими практичними навичками, аби змогти передати їх дітям. Для них передбачено сорокагодинне навчання. Частину навчань вже пройшли 200 вчителів, ще частина передбачається у вересні. Що стосується дітей, то, звичайно, що у навчальному предметі «Основи здоров’я» передбачені теми, які стосуються охорони життя і здоров’я дітей, але вони не є практичними. Тому ми опрацювали програму, пристосовану до вікового сприйняття цього матеріалу дітьми. Вона буде проводитись протягом певної кількості годин для учнів 5 – 10-х класів, зважаючи на те, що діти різного віку можуть по різну інформацію сприймати. Це і те, як врятувати один одного, коли стався опік, що зробити, щоб не допустити порізів, забоїв, а також те, що стосується надання першої домедичної допомоги», – зазначила начальниця управління освіти міськради  Зоряна Довганик.

Також у рамках програми для кожного закладу освіти придбають відповідне обладнання для проведення занять, а для удосконалення навичок щороку будуть організовувати змагання з надання домедичної допомоги.

«Нещасні випадки, травми та хвороби можуть трапитися з нами раптово і в будь-якому місці. Тому оперативність надання допомоги до приїзду медиків часто залежить від людей, котрі знаходяться поруч з постраждалими, особливо якщо вони володіють навичками надання першої допомоги», – говорить депутатка.

 

Цю тезу підтримали і врахували при підготовці Стратегії «Львів, дружній до дітей та молоді». Тоді вдалося об‘єднати зусилля колег та управління освіти для включення відповідної програми до пріоритетів.

 

«Курс невідкладної медичної допомоги, окрім теоретичних занять, обов’язково повинен передбачати здобуття практичних вмінь. Чудово, що Львову вдається запроваджувати європейські стандарти в освіті та розвитку дітей», – наголосила Уляна Пак.

Схожі новини