У Львові відбудеться курс з базової цифрової грамотності: що це і кому він підійде | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові відбудеться курс з базової цифрової грамотності: що це і кому він підійде
26 Жовтня, 15:02

У Львові відбудеться курс з базової цифрової грамотності: що це і кому він підійде

Нещодавно «Феміністична майстерня» розпочала запис на третій запуск офлайн-курсу з базової цифрової грамотності. Курс розпочнеться 1 листопада, взяти участь у ньому можуть всі жінки-ВПО, що мешкають у Львові. Охочі зможуть опанувати базові цифрові інструменти, такі як месенджери, онлайн-банкінг та Google-карти. Про це LMN розповіли у «Феміністичній майстерні». 

Щоб зареєструватися і з’ясувати деталі, телефонуйте у будні з 10:00 до 18:00 в офіс «Феммайстерні» за номером: 096-(050)-11-76. Якщо ви хочете долучитися до курсу як волонтер/ка, повідомте про це працівниць «ФМ».

 

«Це вже третій запуск курсу з базової цифрової грамотності для жінок-ВПО від «Феміністичної майстерні», – розповідає координаторка з комунікацій Настя. – Спочатку ми проводили заняття для мешканок наших прихистків. Потім помітили, що цей запит актуальний, і вирішили запустити курс для інших жінок-ВПО. Вдруге курс відвідало вже 37 осіб. Серед них були мешканки модульного містечка, що на Сихові, мешканки прихистку від «Маршу жінок» і муніципального прихистку на вул. Тернопільській».

Як проходитиме курс

Смартфони спрощують життя, економлять час, але це також виклик для тих, хто їх поки не опанував. Якщо людина не вміє листуватися у месенджерах, перераховувати гроші через онлайн-банкінг, прокладати маршрут в Google maps, вона може почуватися дизадаптованою у суспільстві. 

«До наступного курсу плануємо залучити 50 учасниць, – каже Настя. – Залежно від рівня навичок сформуємо 4 групи. Заняття проходитимуть на двох локаціях: у Львівській обласній бібліотеці для дітей, що на вул. Винниченка,1, та у просторі Lviv Open Lab, що на проспекті Червоної Калини, 58. Учасниці можуть обрати більш зручну для відвідування локацію».

З кожною групою займатиметься працівниця «ФМ» та/або волонтерка. Фокус уроків – на телефоні, а не на комп’ютері. Заняття будуть проводитися двічі на тиждень протягом місяця. 

Учасниці опанують такі теми і навички

  • основні функції мобільного телефону (зокрема, навчимося додавати нові контакти, робити фото, базово налаштовувати телефон під себе);
  • Gmail (розберемо, де дізнатись свою ел. адресу, як змінити пароль);
  • Viber і Telegram (опануємо листування у месенжерах, запис голосових та відеоповідомлень);
  • Google Карти (навчимось прокладати маршрут і пересуватися за ним);
  • браузер (опануємо пошук в інтернеті, запис до лікаря через helsi; навчимося відстежувати громадський транспорту і дізнаємося принципи безпеки в інтернеті);
  • Google-форми і портал «Дія»;
  • онлайн-банкінг (розглянемо інструменти на прикладі «Ощадбанку» і «Приват24»);
  • Facebook (розберемо соцмережу за запитами учасниць).

Всі учасниці отримають сертифікати про участь, а переможниці – призи.

 

Смартфон – не лише інструмент, а й виклик 

Команда «Феммайстерні» помітила, що мешканки прихистків потребують допомоги, щоб розібратися з цифровими інструментами. Вони не вміли оформити документи на порталі «Дія» чи користуватися додатком «Приват24». Телефон для них виконував єдину функцію – дзвінок.

Мешканка прихистку «ФМ» пані Зінаїда не могла впоратися з авторизацією на порталі «Ощадбанку». Настя допомогла їй, і жінка розплакалася від розчулення. Раніше, аби отримати смс з інформацію про баланс на картці, пані Зінаїда сплачувала по 12 грн з пенсії щомісяця. 

«Згодом Зінаїда стала однією з найсумлінніших учениць. Якось ми з учасницями курсу вийшли на вулицю, щоб виконати практичне завдання з уроку по Google картах. Не у всіх був мобільний інтернет на телефоні, тож я налаштувала точку доступу і роздавала вай-фай. Пані Зінаїду дуже це зацікавило, вона розпитувала, як влаштовано цей процес», – пригадує Настя.

Спершу чергова підходила до мешканок прихистку індивідуально і пропонувала розібрати той чи інший інструмент. 

«Не завжди жінки мали мотивацію вчитися новому. Тоді ми з Катею, координаторкою прихистків «ФМ» домовилися організувати конкурс з цифрової грамотності. Анонсували учасницям, що переможниці отримають сертифікат у «Сільпо».  Долучилося 15 учасниць, протягом місяця вони освоїли базові навички», – каже координаторка.

Чого вдалося досягти

Опанування Google карт – навичка, якою учасниці курсу пишаються чи не найбільше. Одна з відвідувачок курсу поділилася з нами: вона пишається собою, бо змогла самотужки доїхати до органного залу. Раніше дізналася про безкоштовний вхід для ВПО, але не знала, як туди дістатися. 

Ще один інструмент, який відзначили учасниці – запис голосових та відеоповідомлень у месенджерах. «Багатьом це дійсно спростило життя. Адже досить складно швидко друкувати текст на маленькій клавіатурі, особливо коли пальці вже не дуже слухаються і руки тремтять. Або просто кудись йдеш чи погано бачиш», – пояснює Настя.  

Дехто радів, бо вдалося опанувати Facebook. Викладачки разом з ученицями розібрали програму. Якщо раніше вона виглядала незрозумілою для учасниць, то після уроків жінки почали листуватися, знаходити контакти з подругами, які теж там зареєстровані.

 

«З курсу ми винесли розуміння: учасниці відчували ставлення до себе з гідністю, – відзначає співкоординаторка кризового крила Наталія. – Не як до людини, яка є тягарем для когось; а як до людини, яка вчиться, розвивається, виходить на новий рівень».   

Одна з переможниць, Наталія, через лікування у стаціонарі пропустила кілька занять. Однак, коли повернулася до курсу, змогла усе надолужити. Вона приходила на уроки до різних груп і так освоїла весь матеріал. Зараз Наталія каже, що хотіла б поглибити свої знання і навчитися впевнено користуватися комп’ютером, аби знайти віддалену роботу.

«Ще одна учасниця, відкриття нашого курсу, – посміхається Настя, – це Приходько Марія. У 83 роки, попри часткову втрату слуху, вона взялася опановувати нові знання і досягла успіху. Напередодні тестування пані Марія поділилася з організаторками, що відчуває запал до змагань і прагне перемогти. Вона посіла 3-є місце». 

Відео