Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові відбудеться прем’єра твору, написаного під вибухи в столиці
14 Квітня, 12:13

У Львові відбудеться прем’єра твору, написаного під вибухи в столиці

У неділю, 17 квітня, о 19:00 у Львівському органному залі відбудеться масштабна премʼєра твору Lacrimosa відомого українського композитора Олександра Щетинського. Твір прозвучить у виконанні музикантів Луганської обласної філармонії, які евакуювались до Львова, та солістки органного залу Світлани Позднишевої під батутою Івана Остаповича. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Зазначимо, Lacrimosa – унікальний твір, створений в перші тижні вторгнення військ російської федерації на територію України. Композитор Олександр Щетинський мешкає у Києві, тому творив цю музику під звуки вибухів та пострілів куль.

«Було періодично чути обстріли, вибухи, на щастя, не дуже близькі… Я вирішив, що, попри все, треба залишатися. Кожен зараз має робити те, на що він здатний, виконувати свою життєву місію», – зазначив композитор.

Твір виконується на шести інструментах: гобоя, валторни, двох тромбонів, скрипки та органа.

«Мене одразу привабив цей склад своєю незвичністю. Навколо неї можна вибудовувати музичні ідеї», – додає автор.

Щоб відвідати Львівський органний зал, охочі повинні мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги під час концерту його буде перервано, а гостям запропонують перейти в безпечне місце.

Додамо, Олександр Щетинський – український композитор, лауреат семи міжнародних композиторських конкурсів. У творчому доробку має понад 150 творів різноманітних жанрів та виконавських складів – опери, симфонічні твори, концерти, камерні та сольні композиції, музику до кінофільмів. Його твори виконують у Європі та Америці всесвітньо відомі колективи.

Схожі новини