У Львові відбудеться виставка ляльок | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові відбудеться виставка ляльок
13 Травня, 09:12

У Львові відбудеться виставка ляльок

16 травня, о 16.00 у Львівському музеї Михайла Грушевського, що на вул. Івана Франка, 154, відбудеться відкриття персональної виставки авторської ляльки відомої львівської майстрині Оксани Смереки-Малик «Оксанина лялька: Образ і слово». Про це повідомляє сайт Фотографії старого Львова.

Колекція Оксани Смереки-Малик налічує понад 70 ляльок, а також більше сотні зображені на світлинах.

Ляльки – без обличчя, проте відрізняються від звиклих народних ляльок. Майстриня створила “каркасну мотанку”, поєднавши традицію і новаторство. Саме, за рахунок каркасу, ляльки дуже динамічні, наче рухомі. Навіть не костюми, а самі пози передають характер і типаж, створюють враження живої картини. Колориту додають голівки – очіпки, хустки, чільця, віночки.

Кольори від яскравих гуцульських мотивів до бежевих у міських та до білих із сріблом у князівському вбранні. Вони відображають культуру одягу українського суспільства.

«Оксанина лялька», дебютувала влітку 2010 року, за короткий час побувала на виставках та фестивалях в багатьох містах України та залишилась у фондах  музеїв і приватних колекціях по цілому світі.

Фото: photo-lviv

Відео