Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові відбудуться online-концерт та презентація альбому «Колискові для Олекси» Cоломії Чубай
14 Вересня, 14:43

У Львові відбудуться online-концерт та презентація альбому «Колискові для Олекси» Cоломії Чубай

На 19:00 2 жовтня у Львові запланований online-концерт та презентація унікального альбому «Колискові для Олекси» Cоломії Чубай. Захід відбудеться за підтримки Українського Культурного Фонду та «Фокусу на культуру».

«Альбом «Колискові для Олекси» – не просто історія про сина співачки, хлопчика з аутизмом та його Планету. Це музика для заспокоєння, настрою, відчуття внутрішнього щастя та гармонії. Цей альбом можна вмикати вдома, в машині, на дитячих святах, засинати та танцювати під нього. У альбомі звучать найкращі тексти – від Лесі Українки до Івана Малковича та найсолодша музика», – кажуть організатори заходу.

«Колискові для Олекси» Cоломії Чубай – це унікальний терапевтично-інклюзивний проєкт. Його унікальність полягає у тому, що він базується на реальній історії та досвіді мами – Соломії Чубай і її сина Олекси Андріїшина з аутизмом, який розповідав, що він з іншої планети Земля. Вперше в Україні за допомогою музичного мистецтва розкривають тему розладів аутичного спектру.

«Колискові для Олекси» – проєкт, мета якого краще пізнати світ дитини з аутизмом, привернути увагу до проблем таких дітей, об’єднати якнайбільше батьків, які виховують дітей з аутизмом, змінити ставлення у суспільстві і не соромитись особливих дітей. Соломія Чубай почала цей проєкт тоді, коли Олекса пішов до першого класу звичайної початкової школі і батьки учнів, почувши, що в Олекси аутизм, почали збирати підписи про виключення хлопчика зі школи. Вони думали, що Олекса заразний і неадекватний і може всіх убити. Щоб більше такого не траплялося, проєкт через музику та розголос, через українські колискові хоче достукатися до людей, які зможуть краще зрозуміти та почути батьків особливих дітей і прийняти їх.

Психологи та батьки можуть використовувати альбом «Колискові для Олекси» в арттерапії та танцетерапії – і таким чином соціалізовувати дітей. Також дітей можна залучати на презентаціях альбому та концертах.

Соломія записувала другий альбом колискових з друзями музикантами, дітьми з аутизмом та хором «Дударик». Це був неповторний досвід, адже у творах звучатимуть голоси понад 50 людей.

У концерті беруть участь:
Соломія Чубай – вокал
Сашко Главацький – гітара
Андрій Коник – бас, флейта
Том Луголообі – клавіші
Ігор Гнидин – барабани
«Rockoko»
Михайло Романишин – скрипка
Володимир Котляров – віолончель
Ігор Процик – віолончель
Унікальні гості:
Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» під керівництвом Дмитра Кацала.
Особливі гості:
Учні з аутизмом викладача з Мексики Хавєра Донлукаса.
Дизайн створила: Юля Стрипа. Відеоарт: Олексій Хорошко.

Трансляцію заходу можна подивитися на Ютубі та у Фейсбуці.

Також 23 жовтня у Палаці ім. Г. Хоткевича відбудеться презентація двох альбомів з глядачами.

Схожі новини