У Львові відкриють 20-метровий стінопис створений художниками різних країн світу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові відкриють 20-метровий стінопис створений художниками різних країн світу
04 Липня, 11:30

У Львові відкриють 20-метровий стінопис створений художниками різних країн світу

У Львові митці зі США, Великої Британії, Литви та України на 20-метровій стіні намалюють сім різних малюнків, які в результаті складуться в одне велике панно. Як повідомила Львівська міська рада, відкрити мурал планують цієї п’ятниці.

Створення панно у Львові відбувається у рамках проєкту “MaLonNY” (що означає Маріямполе, Лондон і Нью-Йорк) – постійного фестивалю вуличного мистецтва та музики та творчого симпозіуму, який з 2014 року проводиться в литовському місті Маріямполе.

«Томас, аташе з питань культури Литви в Україні, пів року тому запропонував мені створити проєкт в Україні. Я запропонував зробили мурал так, як ми це робимо впродовж 11 років в Литві. Я запрошу митців і вони створять мурали разом з волонтерами. Це дуже важлива частина, робити мурал з місцевими волонтерами, які дуже нам допомагають. Коли я залучав художників для литовського проєкту, я також питав їх, чи вони б не хотіли поїхати ще й в Україну. Так, були деякі митці, які сказали: «Ні, вибач», бо вони не відчувають, що це достатньо безпечно їхати до Львова. Але також інші художники сказали: «Звичайно! Я приїду в Україну!» Я вважаю, що це важливо. Ви маєте багато проєктів, коли українські митці їдуть в Європу, щоб представляти країну. Але ще важливіше привозити митців з США, Великої Британії чи інших країн світу, щоб вони попрацювали в Україні, щоб показали свою підтримку», – розповів Рей Барткус, художник  і координатор проєкту “MaLonNY”.

Впродовж 5 днів (з 1 по 5 липня) на стіні біля дитячого майданчика розміром 20 на 10 м художники малюють свої роботи.

«Я дуже радий, що нам це вдалося, що митці погодились, що вони захотіли приїхати. Всі дуже щасливі, можете запитати в них чи побачити по них. Я дуже радий, що цей проєкт стався. Моя ціль, насправді, в тому, щоб робити його регулярно, кожного року. Ми маємо схожий проєкт в Маріямполі, в Литві. Він існує вже 11 років. Моя мрія мати такий же тривалий проєкт тут. Можливо не лише у Львові, а й в інших містах. Також будемо запрошувати більше митців з інших країн. Ми до цього йдемо», – наголосив Томас Іванаускас, аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні.

 

Відео