У Львові відкрили меморіальну таблицю відомому краєзнавцю Петрові Радковцю | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові відкрили меморіальну таблицю відомому краєзнавцю Петрові Радковцю
27 Квітня, 19:35

У Львові відкрили меморіальну таблицю відомому краєзнавцю Петрові Радковцю

Сьогодні, 27 квітня, відомому краєзнавцю та культовому гіду Петру Радковцю мало б виповнитися 60 років. Відтак символічно, що саме у цей день у Львові відкрили меморіальну таблицю та погасили марку, присвячені легендарному львів’янину, розповідають у Львівській міській раді.

«Кожна екскурсія Петра була особливою і неповторною, то ж думаю, що на небі вже всі ангели знають історію Львова. Знаменно, що ми відкриваємо таблицю у день народження Радковця і у День міста, яке він так віддано любив. У день народження Львова ми хочемо віддати особливу шану людині, яка була джерелом любові до нашого міста», – наголосив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Меморіальну таблицю розмістили на фасаді будинку на вулиці Лисенка, 7, де Петро Радковець провів дитинство і юність.

Дизайн дошки створив Юрій Крукевич, добрий друг Петра Радковця. Ідею встановлення дошки запропонувало «Товариство Лева», учасником якого був сам гід.

«Петро Радковець впродовж 20 років проводив екскурсії для найрізноманітнішої публіки: посадовці найвищого рангу, іноземні делегації, туристи, діти і львів’яни, які все життя живуть в цьому місті. Кожного разу він робив це так, що люди прагнули повернутись на його прогулянку Львовом. Петро став культурним тригером, що надихав Львовом. Саме тому, на цій табличці є слово «натхненний», – зазначив Омелян Ощудляк, зять Петра Радковця.

Після цього у Львівському туристичному офісі відбулась церемонія погашення поштової марки із зображенням професійного львівʼянина Петра Радковця. Марка охоплює 5 символічних зображень: культове фото Петра Радковця, чоловічок з бренбуду Львова 2019 року, який дизайнер змалював з найвідомішого гіда, та ключові елементи образу краєзнавця, без яких його важко уявити.

Додамо, що в цей день також відбулася екскурсія, присвячену життю і діяльності Петра Радковця. Її проведе його колега, гідеса Діана Борисенко.

Зазначимо, Петро Радковець – найвпізнаваніший екскурсовод Львова впродовж 20 років. Був краєзнавцем, учасником та співавтором десятків телевізійних проектів, документальних фільмів та сюжетів, присвячених Львову.

Відео