Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові відкрили музей в пам’ять про чорнобильську трагедію
15 Березня, 16:42
logo-black

У Львові відкрили музей в пам’ять про чорнобильську трагедію

Тетяна Пасічник

Сьогодні у Львові на пл. Маланюка, 6 відкрили громадський музей «Чорнобиль – пам’ять Львівщини». Відвідувачі можуть побачити давні фото ліквідаторів аварії на електростанції. Дуже багато таких людей було з Самбірського та Калинівського полку, Львівської національної гвардії та медиків з різних районів. Також у музеї є книги та одяг ліквідаторів.

Збирали експонати для музею більше року з різних районів.

“Багато пам’ятних речей нам приносили самі чорнобильці. Бувало, в них залишились фото, техніка, – розповідає організатор Георгій Чліянц. – Я сам чорнобилець, тому розумію, як болить людей ця історія і як важливо, аби про неї пам’ятали”.

04-2
03-4

У приміщенні є 2 кімнати. У одній можна розглянути книги про Чорнобильську аварію та переглянути старі світлини. У іншій залі серед експонатів є біла робоча форма Георгія Чліянца.

 

“Я зберіг її, для мене це важливо. Зараз люди можуть побачити та доторкнутись до частинки тієї історії. Привів одяг у порядок та передав у музей. Дуже хочу, щоб так робили всі, хто причетний до тієї трагедії. не варто тримати речі вдома, їх мають побачити відвідувачі. Зараз експонатів мало, але ми впевнені, що згодом завдяки небайдужим вони збільшаться”.

02-3

Організатори кажуть, проблемою є утримання музею через дуже велику ціну за оренду. Однак, сподіваються, що відвідувачі та депутати їх підтримають.

Музей працює щовівторка та щоп’ятниці з 12:00 до 16:00 години.

Фото: прес-служба ЛОДА

Схожі новини