У Львові відкрили військовий храм за задумом Героя України – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові відкрили військовий храм за задумом Героя України
30 Вересня, 18:46

У Львові відкрили військовий храм за задумом Героя України

На території 2-ї Галицької бригади Нацгвардії України у Львові відкрили капличку за задумом Героя України Сергія Кульчицького. Він 5 років, з 2005 по 2010 рік, був командиром цієї бригади, пише Galnet.

Перший камінь заклали у серпні 2018 року. Окремого проекту не робили.

“Саме на цьому місці, коли генерал-майор Сергій Кульчицький був командиром цієї бригади, хотів побудувати тут капличку. Але він пішов на підвищення і його звідси забрали. Потім його дружина Надія Кульчицька, військові, які з ним служили, теж це говорили. Раніше Служби Божі отець відправляв у невеличкій кімнаті на території частини, де вміщалося людей 20, – розповіла пресофіцер Другої Галицької бригади Національної гвардії України Аліна Новікова.

3-14
bez-imeni-133

Гроші на будівництво дав меценат. Точну суму називати чоловік відмовився. Каже, що капличку зробили зі зрубу. Щоб вибрати найкращу деревину спеціально з отцем їздили на Закарпаття. Вдова Сергій Кульчицького Надія каже, що сьогодні, 30 вересня, здійснилася найбільша мрія її чоловіка.

“Для мене сьогодні надзвичайно щасливий день, тому що збулася заповітна мрія мого чоловіка – побудувати на території частини невеличку капличку. Я згадую ті щасливі для нас дні, коли ми їхали до батьків на Тернопільщину, до друзів на Івано-Франківщину, то зупинялися по дорозі біля кожної каплички. Сергій фотографував їх, потім дивився, вибирав, яка з них найкраща, який проект створити на території частини. Він напевне і не думав, що на території частини буде такий надзвичайний храм. Я вважаю, що Сергій радіє на небесах, що збулася його і військовослужбовців мрія. Тепер є віддушина, є куди піти помолитися, подумати про щось своє”, – каже жінка.

bez-imeni1-5

Нагадаємо, Сергій Кульчицький – український генерал-майор, начальник управління бойової та спеціальної підготовки управління Нацгварії України, Герой України. Він став першим українським генералом, який загинув під час війни на Донбасі. 29 травня 2014 року Кульчицький разом з побратимами вивантажив воду для українських військових. На зворотному шляху, у районі гори Карачун, поблизу Слов’янська, гвинтокрил збили з переносного зенітно-ракетного комплексу. Тоді разом з генералом Кульчицьким загинули ще 11 людей.

  • 0
  • 47
Відео