Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові відкриють пам’ятник героям ЗУНР та УГА
30 Жовтня, 18:00

У Львові відкриють пам’ятник героям ЗУНР та УГА

1 листопада урочисто відкриють пам’ятник героям ЗУНР та УГА.

Подія приурочена до 100-річчя створення Західноукраїнської народної республіки. Пам’ятний знак встановлено  у Львові на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину. Заввишки понад 8 метрів.

“Працюючи над пам’ятником, ми  зрозуміли, що повинні зобразити дві сили – політичну і мілітарну. Їх процес формування є тривалий, у 1918 році ми дозріли до того, що була проголошена державність.  Пам’ятник у вигляді двох рук – одна означає політичну волю, друга-мілітарну. Ці дві руки втримують вогонь, у якому формується наша держава, тризуб. На сьогодні пам’ятник на стадії завершення і він є символом відновлення нашої історичної пам’яті”, – пояснив академік, народний художник України, автор проекту пам’ятника Героям ЗУНРу та УГА Любомир Медвідь.

Відкриття відбудеться о 13 годині.

“Розташування пам’ятника композиційно цікаве. Площа, виділена для його створення, ділиться на три сегменти. На третій площадці буде сама композиція, яка складається з піраміди, яку обкладають гранітом і знизу до верху буде композиція цих рук”, – розповів скульптор Василь Ярич.

Також, на Львівщині до 100-річчя ЗУНР триває кампанія з ознакування місць, пов’язаних з сучасними героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією.

Схожі новини