У Львові відновлюють 50-річного захисника, який отримав 30% опіків тіла | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові відновлюють 50-річного захисника, який отримав 30% опіків тіла
21 Серпня, 14:45

У Львові відновлюють 50-річного захисника, який отримав 30% опіків тіла

У національному центрі «Незламні» медики лікують та відновлюють 50-річного захисника, який дивом вибрався із машини за мить до того, як вона вибухнула. Дмитро отримав 30% опіків тіла. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

50-річний Дмитро Ярмольчук родом із Вараша, Рівненської області. До повномасштабної війни він працював будівельником. Протягом першого року війни як міг допомагав силам територіальної оборони. Крім того, він хотів вступити до лав ЗСУ, ходив у військкомати, проходив військово-лікарську комісію, однак йому довго відмовляли. Це пов’язано із тим, що Дмитро має судомний синдром і вважався непридатним до військової служби. Однак, він зміг добитись свого і його мобілізували.

Дмитро став оператором-навідником бойової машини піхоти. Його завдання було транспортування армійців, підвезення їм боєприпасів та евакуація з поля бою. Служив він спершу на Донецькому напрямку, пізніше – на Запорізькому. Там в середині червня під час виконання чергового бойового завдання у БМП Дмитра окупанти поцілили протитанковою керованою ракетою.

Його побратим загинув на місці, а машина спалахнула. Дивом чоловік зміг вибратися з цієї охопленої вогнем автівки. Форма на ньому горіла, аби її загасити, чоловік качався по землі. Незважаючи на шалений біль, зібрався з силами та почав повзти у напрямку українських позицій. Аж раптом пролунав потужний вибух – машина з боєкомполектом розірвалася. Першу допомогу пораненому надали бойові побратими. Після стабілізаційних заходів та низки лікарень пацієнта доправили до Львова.

За словами лікарів, на момент надходження стан пацієнта був дуже складним. Опіки 30% поверхні тіла, місцями дуже глибокі. Вогонь уразив голову, обличчя, шию, руки та ноги захисника. Медики спершу очистили рани, а потім пластичні хірурги видалили змертвілі тканини та закрили дефекти донорською шкірою.

Дмитро пригадує свій стан у перші тижні після поступлення:

«Всі дні однакові. Я не знаю який день тижня, живу від перев’язки до перев’язки».

Через два місяці рани Дмитра поступово загоїлися, медики спостерігають позитивну динаміку. З пацієнтом займаються спеціалісти з реабілітації. Відтак, Дмитро вже може рухатися і навіть ходить. Попереду в нього ще довгий та складний шлях відновлення. Та понад усе чоловік хоче зараз повернутись додому – до своєї родини.

Відео