Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові військовий капелан презентував фотовиставку бійців з їх собаками та котами
18 Липня, 09:24

У Львові військовий капелан презентував фотовиставку бійців з їх собаками та котами

У Військово-медичному клінічному центрі західного регіону у Львові військовий капелан Андрій Дуда презентував виставку «Фронтові друзі». Священник фотографує українських військовослужбовців на передовій із їхніми улюбленцями – собаками і котами, передає радіо «Свобода».

«Я запитував у військовослужбовця, чим його кіт чи собака відрізняються від інших? У відповідь чув: «Нічим особливим. Ми не могли у бліндаж зайти, бо там було стільки мишей! А кіт всіх конкурентів вигнав, охороняє територію від сєпарів і мишей». Не всі люди могли забрати своїх тваринок із окупованої територїі, їх тисячі лишилось по всій лінії фронту. Ті тваринки тягнулись до добрих людей, де тепло, і наші хлопці їх приймали і давали друге життя, рятували від холодів і морозів, голоду», – розповідає військовий капелан Андрій Дуда.

Оглянули виставку українські військовослужбовці, які проходять лікування і реабілітацію у Львівському військовому госпіталі. 22-річний Ігор Єгор розповідає, що у їхньому військовому підрозділі на Луганщині – 72-й окремій механізованій бригаді – теж були коти і собаки.

«Коли ми зайшли на позиції, там вже було багато собак і котів. Морально відволікаєшся, коли з твариною поспілкуєшся. Приємно подивитись на фотовиставку. Цікаві світлини», – говорить боєць, який під час поранення у січні цього року втратив одну ногу і слух на одне вухо. Попереду ще одна операція і протезування. Хлопець залишився сиротою, зараз вступає у Львівський медичний університет, мріє стати психіатром.

Бійці кажуть, що коти і собаки часто не лише психологічно їм допомагли, але й рятували фізично. Вважають, що турбуватися про тварин – це антистресова терапія.

Фото: Андрій Дуда

Схожі новини