Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові влада не планує будувати притулок для тварин, який вже давно мав бути
14 Жовтня, 13:07
logo-black

У Львові влада не планує будувати притулок для тварин, який вже давно мав бути

Ілона Орнат

У найближчі роки міська влада не планує відкривати притулок для безпритульних тварин. Таку відповідь від ЛКП “Лев” отримали зоозахисники та волонтери на їхній запит щодо подальшої долі притулку на вул. Шевченка, 66 а, у Львові. Про це повідомили під час пресконференції 13 жовтня.

Збудувати притулок мали вже давно. Навіть виділили кошти, частину з яких витратили не за призначенням.

“Головною незахищеною ланкою у місті є безпритульні тварини. У Львові це питання стоїть дуже гостро останні років 8. Тоді, у 2012 році, на державному та місцевому рівні прийняли рішення побудувати муніципальний притулок. На його будівництво польські партнери виділити близько 90 тисяч євро. Частину коштів витратили не зовсім доцільно. Відтоді, жодної гривні не було знайдено для того, щоб почати будівництво притулку», – розповів Володимир Мішенчук голова ГО “Західноукраїнське товариство захисту тварин”.

За словами Володимира Мішенчука, всю роботу, яку мала б організувати міська інфраструктура, зараз виконують волонтери.

У березні цьогоріч представники організацій передали проєктно-кошторисну інформацію на будівництво притулку на вул.Шевченка, 66 А до ЛКП “Лев”. Офіційна відповідь –  в найближчі роки на будівництво притулку сподіватись не варто. Захисники тварин пояснюють, що у планах лише звести центр кремації, ветеринарну клініку з грумінг – салоном, тренувально-вигульний майданчик, і  вже потім – центр адаптації для тварин. А про притулок навіть не йдеться.

“Ми влаштували вже декілька акцій протесту біля мерії. Врешті до нас вийшла Ірина Маруняк, заступниця Андрія Садового. Ми домовились про створення робочої групи, щоб справа нарешті зрушилась з місця. Але в тій групі 80% людей – з команди міста. І вони під час засідань виступають проти будівництва притулку. Натомість зоозахисників і волонтерів, яким пообіцяли членство в робочій групі, не включили. Я не можу зрозуміти логіки нашої влади: навіщо потрібна робоча група з будівництва притулку, якщо вона проти нього?! Це фікція”, – розповіла  Устина Бойко голова ГО “Еко прогрес”.

Голови організацій та волонтери також заявили, що прописали зміни до ухвали міської ради про евтаназію тварин. Члени організацій та волонтери не згодні з її пунктами. Вони вимагатимуть підтримки від  депутатів.

“Різниці між звичайною собакою та, наприклад, собакою-епілептиком майже нема. Просто останній потребує більше уваги. Напади у тварин можуть спричинити багато чинників. Це може бути травма голови, або просто стрес, але це не причина, щоб її усипити. Це вбивство, а не гуманне відношення до тварини. Якщо буде притулок, то у таких собак буде час, щоб знайти собі господаря”, – говорить волонтерка Олена Маруняк.

За словами волонтерів Львів позиціонує себе як місто, дружнє до тварин, саме тому воно мусить мати притулок.

Зоозахисники наголосили, що подадуть апеляцію до новообраної влади після 25 жовтня.

121548814_3644718252206549_4608171485483254816_o
Схожі новини