Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові вперше прооперували жінку з рідкісною паталогією – аневризмою ворітної вени
01 Листопада, 11:17

У Львові вперше прооперували жінку з рідкісною паталогією – аневризмою ворітної вени

Львівські медики вперше проопетували пацієнтку, у якої діагностували аневризму ворітної вени. Як повідомили у Першому медичному об’єднанні, три місяці тому Людмила Маржина з Хмельниччини відчула гострий біль у ділянці правого підребер’я.

Будь-які рухи завдавали їй дискомфорту. Жінка звернулася до сімейного лікаря. Той – скерував на КТ, яке показало: у неї вкрай рідкісне захворювання.

«Аневризма ворітної вени – патологічне розширення портальної вени, якою кров відтікає із кишківника та впадає у печінку. Шокував лікарів також розмір судини пацієнтки –  5х6 сантиметрів», – розповіли у лікарні.

9eac18bc-a064-4558-8d37-2480db7edb19
6cba10b7-82ce-450d-ad15-38380a92357c

Далі – довгі пошуки спеціаліста та закладу: Рівне, Київ і нарешті Львів. До лікарні Святого Пантелеймона жінка звернулась у вересні.

Наші медики провели повне обстеження та повторне КТ, єдиним виходом була операція, адже без оперативного втручання аневризма могла затромбуватись або навіть розірватись. Зваживши всі за та проти, медики вирішили оперувати.

«Складність операції полягала в анатомічному розташуванні – у тій ділянці знаходяться життєво важливі структури, пошкодження яких може стати фатальним для пацієнта», – зазначили медики.

На щастя, хірурги успішно видалили аневризму й виконали пластику ворітної вени. Операція тривала понад дві години. Вже наступного дня пацієнтку перевели з реанімації до палати у відділенні судинної хірургії.

Нині пані Людмила почуває себе добре, минулими вихідними вона уже повернулася додому.

Схожі новини