Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові вперше провели операцію із пробудженням дорослій людині
05 Травня, 20:17

У Львові вперше провели операцію із пробудженням дорослій людині

У лікарні Святого Пантелеймона медики вперше провели операцію із пробудженням дорослій людині. У пацієнта була пухлина у лобній частині головного мозку.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

28-річний чоловік зі Львівщини звернувся до медиків зі скаргами на головний біль, втрату  свідомості, судоми та порушення рухів у правих кінцівках. Більше того, напади призводили до тимчасової втрати мовлення.

16-28

Під час обстеження медики з’ясували причину судомних нападів. Їх провокує 5-ти сантиметрова пухлина у лобній частці головного мозку, яка  перетискає ділянки, що відповідають за рухи та мовлення.

Команда медиків вирішила застосувати новий метод операції, аби усунути новоутвір та не пошкодити при цьому життєво важливі структури мозку – Awake Surger, тобто, втручання із пробудженням.

«Перед безпосереднім видаленням пухлини анестезіологи виводять пацієнта з наркозу і головну частину операції він знаходиться при свідомості. Аби нейрофізіологи та афізіологи мали змогу проводити лінгвістичні тести – говорити з пацієнтом – та контролювати його здатність рухати кінцівками, a нейрохірурги при цьому були впевненими, що не зачіпають функціонально важливих зон мозку. Операція з пробудженням дає змогу зберегти не лише життя, а і його якість», – розповіли у лікарні.

Операція тривала 6 годин та минула успішно. Лікарям вдалося видалити пухлину, a важливі ділянки мозку залишилися неушкодженими, відтак пацієнт вільно говорить і рухається та дуже тішиться цьому. На 7-й день після хірургічного втручання він поїхав додому.

Схожі новини