У Львові вперше в Україні виконали спліт-трансплантацію печінки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові вперше в Україні виконали спліт-трансплантацію печінки
26 Листопада, 16:34

У Львові вперше в Україні виконали спліт-трансплантацію печінки

У Першому медичному обʼєднанні міста Львова вперше в Україні виконали посмертну спліт-трансплантацію печінки. Це унікальна операція із розділення донорського органу для двох пацієнтів. Про це повідомили у пресслужбі лікарні.
Пацієнтом став півторарічний Лука з Житомирщини. Малюк народився зі смертельною хворобою — біліарною атрезією. Ця недуга знищує печінку — орган, без якого організм людини не може працювати — аж поки та не відмовить. І дітки з цією вродженою вадою гинуть маленькими.

«Такі пацієнти, якщо вже в такому віці не проводиться трансплантація, це є лічені місяці-роки життя. І, на жаль, перспективи немає. Єдиним виходом є трансплантація печінки», — розповідає про недугу заступник медичного директора з хірургічної роботи Дитячої Лікарні Святого Миколая Андрій Дворакевич.

У Луки лік уже йшов на місяці. Ліки більше не допомагали, дитина згасала на очах батьків. Шанс на порятунок з’явився завдяки родині 15-річного хлопчика, життя якого раптово обірвалося через ушкодження головного мозку. Попри біль втрати, батьки великодушно погодилися на донорство. Їхнє рішення дозволило врятувати життя Луки, ще двох дітей та двох дорослих. Таку операцію виконали вперше в Україні.

«Спліт – це означає, що від одного донора. Печінка розділена і виконана трансплантація двом реципієнтам: маленькій дитині і дорослому реципієнту. Раніше таке в Україні не виконувалось», — розповідає про унікальність операції завідувач відділення трансплантації Національний Науковий Центр хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Олександр Гриненко.

Луку — найменшого реципієнта мультиорганної трансплантації — виписали останнім. Після пильного догляду дитячих спеціалістів відділення інтенсивної терапії та анестезіології і команди хірургів, малюк повернувся додому.

Наразі колір його шкіри змінюється — хвороблива жовтизна зникає. Час від часу він проходитиме регулярні планові обстеження в своїх лікарів та мусить регулярно приймати ліки.

Відео