У Львові вперше відбулась Резиденція класичного та сучасного балету ім. Роми Прийми | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові вперше відбулась Резиденція класичного та сучасного балету ім. Роми Прийми
01 Червня, 13:25
logo-black

У Львові вперше відбулась Резиденція класичного та сучасного балету ім. Роми Прийми

З 28 по 31 травня на сцені Львівського Національного Академічного театру опери і балету ім. С. Крушельницької відбувалась Резиденція класичного та сучасного балету ім. Роми Прийми. Для цього на сцені зібрались 320 юних балерин та вихованців балетних шкіл зі всієї України. Про це розповіли організатори заходу на брифінгу.

Рома Прийма виступала на сцені львівської опери в 1939-1944 роках. Згодом вона стала відомою балериною у Європі та Америці. Рома мала тури у столицях Європи, організовувала українську та хореографічну школу танцю, у якій навіть танцювала Квітка Цісик.

«І власне це ім’я, Роми Прийми, як представниці Галицько-Віденської хореографічної школи, воно було стерне з історії, особливо радянського періоду. Акцент робився на те, що українська хореографічна школа будується тільки на основах російської хореографічної школи, тому було дуже важливо повернути це ім’я», – наголосив президент Резиденції, генеральний директор-художник керівник Львівської опери Василь Вовкун.

Планувалося провести дорослий міжнародний конкурс імені Роми Прийми на сцені Львівської національної опери, однак, через війну він не зміг би відбутись. Відтак, було прийнято рішення організувати формат дитячо-юнацького конкурсу. Його встигли підготувати за дуже короткий час – менш ніж за півроку.

На Резиденцію зареєструвалося 320 учасників з державних та приватних балетних шкіл Харкова, Дніпра, Києва, Одеси, Черкас, Івано-франківська, Львова та Луцька.

«Метою Резиденції є не тільки повернення ім’я Роми Прийми в культурну спадщину України, але і розвиток та утвердження української школи хореографії. Ми розуміємо, що через війну виїхали не тільки багато професійний балетмейстерів…І важливо, щоб вони не зустрілися через пару років після закінчення війни із кризою жанру, саме балетного, тому що наші діти талановиті… Таким чином резиденція взяла на себе цю місію – вселити в дітях надію і віру у те, що незважаючи на ці виклики, ми працюємо і будемо працювати і саме цим ми наближаємо перемогу, завдячуючи Збройним силам України», – додав Василь Вовкун.

Крім того, організатори хотіли розвінчати міф про те, що балет – це тільки російська класика. Відтак, всі учасники представляли варіації або з творів композиторів західної музики або українських.

«Ідея проведення резиденції, яка зібрала 320 учасників, юних балерин, вихованців балетних шкіл зі всієї України, саме на сцені Львівської національної опери – це унікальна ідея. По-перше, вона дозволить відчути необхідність своєї творчості, мотивувати дітей до занять професійним балетом. По-друге, надасть можливість виступити на сцені унікальної Львівської національної опери. І по-третє, вона дійсно підкреслює  українське коріння  балету», – зазначила директорка Резиденції, голова правління ГО «Яскрава країна» Ольга Обласова.

Водночас, як розповів директор Львівської хореографічної школи Віталій Рижий, особливість Резиденції полягала в тому, що це був не просто конкурс. Крім переглядів та визначення переможців, діти брали участь у майстер-класах із класичної та сучасної хореографії. Вони могли слухати лекції із життя самої Роми Прийми та її творчості. До того ж, учасники з інших міст побували на екскурсіях у Львові та побачили сцену Львівської Опери.

Ірина Марчук

Відео