У Львові врятували 79-річну жінку, яку збив потяг – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові врятували 79-річну жінку, яку збив потяг
16 Червня, 11:16

У Львові врятували 79-річну жінку, яку збив потяг

У лікарні Святого Луки хірурги врятували 79-річну жінку, у якої були множинні травми та забої, а рука трималась на одній шкірі. Вона перенесла три операції та поступово одужує.

Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

«Пацієнтка: 79-річна пані Марія зі Львова. Нещасний випадок стався, коли жінка поверталася додому з дачі за містом. Вона поспішала на потяг. Аби скоротити шлях, вирішила прямувати вздовж колій, де прохід суворо заборонено. Але пані Марія була певна, що встигне дійти до перону. Коли їй залишалось кілька метрів, із-за рогу вискочив потяг, зачепив жінку за рюкзак і та полетіла шкереберть щебеневим насипом», – розповіли медики.

Жінка отримала важку поєднану травму тіла –  понівечена вся верхня ліва частина. Зокрема, множинні закриті та відкриті переломи: верхніх кінцівок, ключиці, ребер та шийного хребця.

До того ж, у пенсіонерки була закрита спинномозкова травма, розрив променевого нерва та травматичне відчленування руки – ділянку її ліктьового суглобу вивернуло на 360 градусів. Іншими слова, кінцівка трималась лише на шкірі. Був високий ризик ампутації.

«У Лікарні Святого Луки медики негайно везуть пані Марію до операційної. Спершу проводять первинну хірургічну обробку ран. Повертають ліктьовий суглоб у правильне положення, вчасно відновлюють кровопостачання, ушивають розірваний променевий нерв та відновлюють цілісність м’язу, що відповідає за розгинання руки – тріцепсу. Зрештою – зберігають жінці ліву руку. А також фіксують різними засобами переламані частини тіла: плечеву кістку, зап’ястя, передпліччя та шийний хребець», – йдеться у повідомленні.

Наступні шість днів Марія провела в реанімації. Там медики стабілізували її стан. Потім хірурги змогли перейти до відновлення цілісності ключиці. Відтак, на жінку чекала третя операція – синтез плечової кістки

Зараз стан жінки – стабільний. Вона поступово одужує. Проте, з огляду на важкість травм та поважний вік, попереду на неї чекає тривале лікування та реабілітація.

Жінка шкодує, що потрапила у таку ситуацію. Проте, радіє, що жива. Свій 80-річний ювілей Марія мріє зустріти без гіпсу та милиць.

Відео