У Львові врятували передчасно народженого хлопчика зі складною вродженою вадою | Львівська мануфактура новин
У Львові врятували передчасно народженого хлопчика зі складною вродженою вадою
26 Червня, 14:39

У Львові врятували передчасно народженого хлопчика зі складною вродженою вадою

У львівському Центрі дитячої медицини (“Охматдит”) лікарям вдалося врятувати новонародженого хлопчика Натана, який з’явився на світ із тяжкою вродженою патологією — лівобічною діафрагмальною килою. Про це повідомили у медзакладі.

Хлопчик народився передчасно – на 33-му тижні вагітності. Через ваду значна частина органів черевної порожнини – шлунок, кишківник і селезінка – перемістилися до грудної клітки. Це призвело до зміщення серця вправо та майже повністю зупинило розвиток лівої легені. Одразу після народження дитину перевели до відділення інтенсивної терапії, інтубували та підключили до апарата штучної вентиляції легень.

«Такі діти потребують дуже ретельної стабілізації перед операцією. Важливо дочекатися моменту, коли показники дихання дозволяють безпечно втрутитися», – пояснив керівник відділення торакальної хірургії Олег Ленів.

Після стабілізації стану медики виконали малоінвазивне оперативне втручання методом торакоскопії – через три невеликі проколи. Хірурги повернули внутрішні органи на анатомічно правильне місце та усунули дефект діафрагми.

За словами лікарів, найбільшим викликом стала недорозвинена ліва легеня хлопчика.

«Ми побачили, що ліва легеня була значно недорозвинена – лише кілька сантиметрів. У таких випадках прогноз залежить саме від функції легень», – зазначив Олег Ленів.

Після операції Натан майже три тижні перебував у реанімації новонароджених під постійним наглядом медиків. Лікарі поступово налаштовували параметри штучної вентиляції легень, щоб допомогти легені розправитися та почати повноцінно працювати.

Нині стан хлопчика стабільний. Його вже перевели до педіатричного відділення. За прогнозами медиків, дитина має всі шанси рости та розвиватися як здорові однолітки, хоча в майбутньому потребуватиме регулярного медичного спостереження.

Нагадаємо, що у Львові лікарям вдалося врятувати 101-річну жінку, яка перенесла ішемічний інсульт. Ключовим фактором стала своєчасна реакція рідних та проведення тромболітичної терапії у перші години після появи симптомів.