Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові вшановують пам’ять Героїв Крут
29 Січня, 15:20

У Львові вшановують пам’ять Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня, у Львові вшановують 102-гу річницю подвигу Героїв Крут. Відтак на Личаківському кладовищі відбулося покладання квітів до могили учасника бою під Крутами І. Лоського та панахида за полеглими у бою під Крутами, а також покладання квітів до могили учасника бою під Крутами А. Лазаренка і поминальна молитва.

dsc9213-5f8179c8
dsc9239-e02350b6

З нагоди відзначення героїчної оборони військом УНР станції Крути, ГО ʺТовариство пошуку жертв війни ʺПам’ятьʺ проведе також сьогодні театралізоване військово-історичного дійство ʺБій за станцію Крутиʺ. Члени громадської організації одягнуть однострої українських вояків війська УНР. Відтворять обстановку тих часів.

Поспостерігати за дійством можна буде на площі Ринок, біля входу в Ратушу,  з 10.00 до 17.00 год, а також у неділю в цей же час.

До вшанування 102-ї річниці Героїв Крут долучилися і юні львівські спортсмени. Записали відеозвернення, де закликали українців пам’ятати про цей подвиг та не забути вшанувати пам’ять юних сміливців.

Лижнярі та біатлоністи з дитячо-юнацьких спортивних шкіл системи освіти Львівської області, а також їх тренери, віддали шану стійкості та мужності молодих хлопців-крутян, декламуючи лист Павла Тичини «Пам’яті тридцяти».

 

Нагадаємо, бій під Крутами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.
Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.
Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

ФОТО Львівська міська рада

Схожі новини