Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові вшанували пам’ять польських викладачів, який розстріляли фашисти
04 Липня, 12:57

У Львові вшанували пам’ять польських викладачів, який розстріляли фашисти

Сьогодні, 4 липня, у Львові вшанували пам’ять поляків, яких фашисти розстріляли у 1941 році. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника загиблим на місці розстрілу на Вулецьких пагорбах, а також поставили лампадки до пам’ятного хреста, розташованого поруч, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Екуменічне богослужіння провели архієпископ-митрополит Львівської римо-католицької церкви Мечислав Мокшицький, архієпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир Груца та капелан студентської церкви НУ «Львівська Політехніка».

1-f4e2164d
Фото Львівської міської ради

Додамо, у ніч з 3 на 4 липня 1941 року німецькі військові розстріляли у Львові 45 польських професорів львівських вишів і членів їхніх родин. Більшість з них були викладачами сучасного Національного університету ім. Івана Франка, який тоді був Університетом Яна Казимира. Серед розстріляних були науковці світового рівня: філолог Тадеуш Бой-Желенський, медик Анатолій Пташинський, ректор Львівської політехніки Каспер Вайгель та інші визначні особистості.

Пам’ятний хрест на Вулецьких пагорбах (місцевість на перетині сучасних вулиць Академіка Сахарова та Тадеуша Бой-Желенського) встановили у 2011 році.

Схожі новини