У Львові вшанували пам’ять жертв Голокосту | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові вшанували пам’ять жертв Голокосту
27 Січня, 17:05
logo-black

У Львові вшанували пам’ять жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту десятки людей зібрались вшанувати загиблих біля пам’ятника жертвам львівського гетто, де загинули понад 130 тисяч євреїв.

Голокост був систематичним, державним переслідуванням і винищенням 6 мільйонів європейських євреїв нацистським режимом Німеччини та його союзниками й колабораціоністами. За даними дослідників, під час німецької окупації на Львівщині, зокрема у львівському гетто і в Янівському концтаборі загинули понад 250 тисяч євреїв.

Вшанування жертв Голокосту розпочалось зі спільної поминальної молитви, яку прочитали всечесні отці різних конфесій.

Після цього з промовою виступив Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Юстин Бойко. Він наголосив, що цьогорічне вшанування жертв Голокосту є особливим і запам’ятається надовго, бо проводиться під час активної фази жорстокої війни Росії проти України. Він зазначив, що зараз в Україні відбувається новий геноцид.

«Якщо на перших порах цієї війни головна ціль війни маскувалася благими намірами захисту російського населення, то вже 2022 рік показав, що метою російського керівництва, яке активно підтримується російським суспільством, є знищення України, як держави, а українців, як народу. Це ніщо інше, як геноцид, якого усі ми є свідками», — сказав отець.

Він зазначив, що у наш час вистачає тих, які заперечують Голокост, Голодомор і правду про теперішню війну в Україні.

«Сьогодні ми творимо спільну молитву за душі невинно убієнних під час Голокосту. Тих, які стали жертвою фальшивих людиновбивчих ідеологій. Вони є голосом минулих поколінь, зверненим до нас. Він закликає не тільки пам’ятати про них, а й самим крокувати дорогою правди. Якщо хочемо побудувати щасливе майбутнє для наших нащадків, ми мусимо боротися за правду, скільки б нам це не коштувало», — закликав отець.

Завершив молитву головний рабин Львова та Львівської області Мордехай Шломо Болд.

Представник релігійної громади «Турей Загав», Мейлах Шейхет розповів, чому слід відрізняти Голокост від геноциду.

«Голокост — це спалення цілого народу, тільки тому що вони народилися євреями. Їх спалювали незалежно від того, чи це були віруючі чи невіруючі євреї. Геноцид — це спалення лише прошарку народів, які були не згідні з нацизмом, виступали проти, або якимось чином не задовільняли інтереси ідеологів німецького нацизму. Єврейський народ же мав бути знищений повністю», — пояснив різницю Мейлах Шейхет.

Він зазначив, що насправді жертв Голокосту значно більше, ніж 6 мільйонів.

«Під час Голокосту ми мали приклад загарбницького відношення. Коли можна було забрати у людини все і не відповідати за це. До сьогодні винуватці Голокосту за це не відповіли. Жертв значно більше ніж 6 мільйонів, така статистика була на час Нюрберзького процесу. Насправді ця цифра сягає вдвоє більше. Ми втратили унікальний людський матеріал, який неможливо відродити».

Він також віддав шану українським і польським праведникам, які наражали себе на небезпеку, щоб врятувати євреїв.

Вшанування загиблих завершили запаленням лампадок та покладанням квітів до пам’ятника.

Яна Мацько

Відео