У Львові встановили рекорд з наймасовішого виконання «Ой у лузі», долучились ще 47 країн | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові встановили рекорд з наймасовішого виконання «Ой у лузі», долучились ще 47 країн
28 Червня, 17:51

У Львові встановили рекорд з наймасовішого виконання «Ой у лузі», долучились ще 47 країн

У Львові до Дня Конституції провели спеціальну акцію, понад 1000 людей на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку заспівали пісню «Ой, у лузі червона калина».

Пісню виконали хорові колективи у супроводі військового оркестру, рядові львів’яни та українці з інших регіонів й іноземці з 47 країн світу, повідомляє ЛОДА.

Головна подія відбулась у Львові, решта країн долучились до львівських учасників по відеозв’язку. Акція за наймасовішим виконанням пісні увійшла у «Книгу світових рекордів Гіннеса».

Навіть Pink Floyd випустив кавер із вокалом Андрія Хливнюка. Пісня у сотні синглів, які найчастіше завантажують у Великій Британії, вона також закріпилася в топах музичних чартів низки країн.

«До вітань долучились українці з Литви, Франції, Туреччини, Канади та інших країн. Вони висловили своє захоплення волелюбністю українського народу та мужністю захисників», — зазначають у Львівській ОВА.

Українська народна пісня «Ой, у лузі червона калина» була гімном Українських січових стрільців. За однією з версій, написав цю пісню у 1914 році поет Степан Чарнецький. Спершу пісня зазвучала у місті Стрий Львівської області, а далі її підхопили в інших галицьких містах і вона стала гімном Січових стрільців.

Відео