У Львові видалили кісту на оці 11-річній дівчинці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові видалили кісту на оці 11-річній дівчинці
15 Червня, 11:41

У Львові видалили кісту на оці 11-річній дівчинці

У лікарні Святого Миколая офтальмологи видалили рідкісну 12-мм кісту на оці дитини. Утворення росло і деформувало обличчя 11-річної дівчинки. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

Пацієнтку звати Алевтина. Вона народилася з кістою у правому оці. Проте її батьки не знали цього, адже довгий час утворення було непомітним та не завдало жодних клопотів.

Кістка почала рости лише кілька років тому. Спершу око викликало свербіж. Згодом дівчинка помітила в ньому волосинки, що росли зсередини.

Лікарі виявили у правому оці дитини дермоїдну кісту з волосяними фолікулами. Це утворення є вродженим. Воно характеризується  розростанням тканин у вигляді закритого мішечка біля поверхні шкіри. За словами медиків, така патологія є доволі рідкісною.

«Дермоїдна кіста розташувалась у Алевтини за нижньою повікою, поширилась на очне яблуко та деформувала очну щілину. Крім того, волосини, що росли з кісти, ставали дедалі товщими. Аби вищипувати їх з ока, раз на кілька тижнів дівчинка відвідувала спеціалістів. Зрештою, коли жити з кістою стало надто незручно, Алевтина та її батьки наважились на операцію», – зазначили медики.

На момент операції кіста уже була розміром 12х6 мм. Для того, щоб не залишити на оці дівчинки жодних дефектів, лікарі оперували за допомогою мікрохірургічних інструментів. Незважаючи на те, що кіста встигла врости глибоко в повіку, хірургічне втручання пройшло успішно.

Рана на оці швидко загоїлась. Алевтина добре себе почуває, тепер її нічого не турбує. До лікарів дівчинка приїжджатиме лише на огляди.

Відео