У Львові вирішили обмежити використання поліетиленових пакетів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові вирішили обмежити використання поліетиленових пакетів
25 Грудня, 13:07

У Львові вирішили обмежити використання поліетиленових пакетів

Віра Потічна

Перед святами, коли закупи в магазинах та супермаркетах збільшуються в кілька разів, львів’ян просять обмежити використання поліетиленового пакування продуктів. У міській раді для цього навіть ухвалили спеціальне рішення про обмеження комерційного використання одноразових торбинок у торгових мережах.

“Спочатку було дуже зручно, але коли приходила додому, розуміла, що мої покупки зводились до абсурду. Щоб зварити звичайний суп, приносила 5-6 пакетів, а то й більше. Вони в цей ж момент викидалися в смітник. Скільки ж я сміття викинула до цього часу. А воно не розкладається. Якось же тому злу у цивілізованих кранах дають раду. Вирішила й собі спробувати”, – розповідає львів’янка Оксана Лужна.

Дівчина спробувала ходити на закупи із торбинками та лотками із дому. Каже, жодного заперечення в магазинах не відчула.

“Щоб купити яйця, беру свій лоток з дому, навіщо постійно новий. Купую м’ясо, беру пластиковий багаторазовий контейнер. Продавцям все одно куди стікери клеїти. Всі з розумінням ставляться. Спочатку просто зважують тару, а потім продукт”,  – додає дівчина.

Сусідка Лужної кравчиня. На замовлення дівчини пошила їй кілька полотняних торбинок.

“Я була у неї перша клієнтка з таким проханням. А потім, як розповідає, ідея пригледілась й іншим. Тепер вона шиє такі сумки на продаж, має багато замовлень. Для цього спеціальну тканину, замовляє. З плащівки виготовляє торби для продуктів, які могли б текти, лляні для круп та макаронів. З котону, або сітки для овочів та фруктів. Все на затяжечках. За 10 таких сумочок просить трохи більше 200 гривень. Але їх можна прати і використовувати роками. Вибирати у неї такі торбинки можна на свій смак, будь- якого кольору чи дизайну”,  – каже Оксана.

У міській раді нещодавно ухвалили спеціальне рішення щодо обмеження комерційного використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах. Поки воно стосується лише великих супермаркетів. Проте згодом його мають впровадити на базарах та у звичайних магазинах.

“Потрібно максимально пропонувати в крамницях багаторазові або паперові пакети. Щоби розвинути цю культуру в суспільстві. Зі своє сторони ми будемо стимулювати велику кількість стартапів, велику кількість різних підприємств, які роблять багаторазові торбинки, упаковки”, – каже Андрій Москаленко заступник міського голови Львова.

До речі, рішення про обмеження використання поліетиленових пакетів ухвалили слідом за Львовом також у  Дрогобичі та в селищі Славське.

Відео