У Львові вже виписали 5 тисяч електронних рецептів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові вже виписали 5 тисяч електронних рецептів
09 Квітня, 09:06

У Львові вже виписали 5 тисяч електронних рецептів

У всіх медичних закладах Львова можна зареєструватися на прийом до лікаря через Інтернет. Електронна картка пацієнта, яка наразі тестується, та електронний рецепт активно впроваджують медзаклади міста. Про це вчора розказали учасники брифінгу «Впровадження електронних сервісів у закладах охорони здоров’я міста Львова: електронна реєстратура, електронний рецепт, електронна картка», повідомляє Zik.

«Helsi.me – це система електронного ведення медичної документації, за допомогою якої пацієнт може записатися до лікаря на прийом. Наприклад, зараз можна записатися на прийом двома способами: або звернутися до реєстратури, що у лікарні, або через систему Helsi.me, – каже сімейна лікарка Ольга Ярко. – Перевага в електронному записі до лікаря – зручність, адже, знайшовши того лікаря, який вам потрібен, видно, які дні та години у нього вільні. Також, якщо з’явилася потреба скасувати чи перенести огляд, – це можна зробити самостійно».

Ольга Ярко каже, що завдяки електронній реєстрації черги в коридорах практично зникли. Огляд пацієнтів відбувається строго за графіком. Тобто пацієнт записується на зазначену годину, огляд триває до 15 хвилин і, як результат, у коридорах немає черг, бо все чітко. Якщо є пацієнти, яким потрібна екстрена допомога, їх відправляють до інших кабінетів, де їм нададуть необхідну допомогу.

«Електронна картка, яка впроваджується на зміну амбулаторної, зараз перебуває у тестовому режимі. По суті, вона нічим не відрізняється від другої, оскільки сюди ми записуємо те ж – скарги пацієнта, аналіз захворювань тощо. Переваги електронних карток у тому, що у них швидше і зручніше розшифровувати дані. І завдяки цьому електронному документообігу мені вже легше та швидше працювати з пацієнтами», – каже Ольга Ярко.

На сьогодні близько 15-20% записів на прийом до лікаря здійснюється через Інтернет. Інша частина, безпосередньо, звертається до реєстратури на запис.

«Чому лише 20% реєструється через Інтернет? Тому що більша частина наших пацієнтів – люди літнього віку, які не достатньо добре опанували комп’ютер. У Львові вже підписано понад 600 тисяч електронних декларацій, – каже начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб. –  За перший тиждень впровадження електронних рецептів, їх виписали 5 тисяч. До слова, ті пацієнти, які не підписали електронну декларацію, не зможуть отримати електронні рецепти»

Фото: radiosvoboda

Відео