Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові з’явився центр, у якому можна безкоштовно протестуватись на ВІЛ/СНІД та інші інфекції
12 Вересня, 15:17

У Львові з’явився центр, у якому можна безкоштовно протестуватись на ВІЛ/СНІД та інші інфекції

У Львові з’явилась ще одна локація, де містяни та внутрішньо переміщені особи можуть безкоштовно протестуватись на ВІЛ/СНІД та інші інфекції, отримувати лікування та підтримку для кращої соціалізації. Про це повідомили у Львівській міській раді. У Центрі надають такі послуги:
  • тестування на антитіла до ВІЛ (у випадку позитивних чи невизначених результатів);

  • консультація інфекціоніста;

  • антиретровірусна терапія (з повним лабораторним супроводом);

  • доконтактна та постконтактна профілактика;

  • замісна підтримувальна терапія метадоном із спостереженням (для наркозалежних людей).

«В Україні 40% людей не знають про свій позитивний статус. Відповідно, не отримують антиретровірусну терапію, яка забезпечує повноцінне життя і завдяки якій  настільки знижується кількість вірусу, що інфекція не передається іншим. ВІЛ має безсимптомну стадію, яка передує СНІДу (якщо не отримувати терапію). Жити з ВІЛ повноцінно – можна. СНІД – це форма, яку медично дуже важко контролювати. Багато людей помилково вважають, що деякими інфекціями (зокрема ВІЛ/СНІД) хворіють лише ті люди, які ведуть поганий спосіб життя. Але багато успішних людей, які дбають про своє здоров’я, можуть бути ВІЛ-інфікованими», – говорить Олена Павлишин, лікарка-інфекціоніст Центру інтегрованих медико-соціальних послуг.

Тестування на ВІЛ-інфекцію рекомендовано проводити кожному раз у рік. Окрім цього, є  люди, які входять до «уразливих» груп населення: наркозалежні люди та їхні партнери; люди, які мають секс з чоловіками; люди, які працюють у сфері комерційного сексу; люди, які мають незахищені статеві стосунки тощо. Також є великий перелік захворювань, при яких рекомендується тестування на ВІЛ. Таким чином, вчасно виявивши інфекцію і отримуючи терапію, показники статистики можуть мати позитивну динаміку в сторону зменшення кількості людей, які хворіють на СНІД.

Про результат тестування знає лише пацієнт, ці дані не передають сімейному лікарю чи іншим особам. Тестування, консультації спеціалістів та терапія – безкоштовні. Центр працює у Лікарні Князя Лева Другого медичного об’єднання, вул. Лемківська, 28, каб. 11 (1 поверх). Запис за тел.: 063 86 40 387.

Схожі новини