Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові за допомогою російських програм викрали бази даних військових установ
17 Грудня, 09:28

У Львові за допомогою російських програм викрали бази даних військових установ

Співробітники СБУ викрили комерційну структуру, яка використовувала програмні забезпечення «Парус» та «Афіна», внесені Указом Президента до санкційних списків. Ними вона заволоділа базами даних та масивами інформації, що належать державним установам, військовим підрозділам і підприємствам на Львівщині.

Оперативники спецслужби встановили, що комерсанти легально обслуговували програмне забезпечення цих установ. Під час виконання робіт встановлювали заборонені програми для копіювання інформації.

«Використання цих шкідливих програм дало можливість зловмисникам несанкціоновано отримати доступ до інформаційно-телекомунікаційних систем понад ста державних та військових установ, підприємств та організацій. Під час слідчо-розшукових дій правоохоронці виявили у комерсантів викрадені бази даних, що належать військовим частинам та державним установам регіону. Встановлено, що копіювання масивів даних відбувалося, зокрема, через програмні засоби віддаленого керування комп’ютером «teamviewer». Програмне забезпечення «Парус» та «Афіна» поширюється та оновлюється з серверів, які територіально розташовані в Росії. Через дії зловмисників створено передумови для витоку інформації з обмеженим доступом. Викрадені, за допомогою російських програм, бази даних стали доступними для країни-агресора та можуть бути використані на шкоду національній безпеці держави», – зазначають в СБУ.

Наразі тривають слідчі дії під процесуальним керівництвом прокуратури Львівської області. Перевіряють версію щодо передачі незаконно скопійованих даних до спецслужб країни-агресора.

Схожі новини