У Львові за допомогою робота Da Vinci прооперували двох дітей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові за допомогою робота Da Vinci прооперували двох дітей
02 Лютого, 13:46

У Львові за допомогою робота Da Vinci прооперували двох дітей

У Львові за допомогою робота Da Vinchi прооперували двох дітей, жовчний міхур яких був забитий камінням. Від болю, який терпіли діти роками, вдалось позбавитись за годину.  Про це розповіли медики Першого територіального об’єднання Львова.

Першу таку операцію провели 10-річній дівчинці з Тернопільщини. Каміння у жовчному міхурі у Ангеліни виявили ще у 3 роки, хоча на таке здебільшого страждають дорослі.

«Відтоді як Ангеліні поставили діагноз, її лікували медикаментозно, що лише ускладнювало перебіг хвороби (ліки сприяли «подрібненню» каменів, що могло заблокувати вихід жовчі із протоки). Дитина постійно відчувала дискомфорт, а жовчний міхур продовжував наповнюватися камінцями, які будь-якої миті могли заблокувати жовчні протоки», – розповідають лікарі.

Оскільки без операції було не обійтись, батьки повезли дівчинку до Львова. Тут її могли прооперувати за допомогою роботизованої системи Da Vinci.

Через кілька проколів лікарі «руками робота» видалили жовчний міхур з двома великими камінцями по 1,5 см і низкою дрібних. Операція тривала лише годину.

 

Того ж дня прооперували ще одну дівчинку 15-ти років, яка мала таку ж хворобу. Операція пройшла успішно.

Обох пацієнток відразу через добу після оперативного втручання виписали з лікарні додому.

Відео