У Львові започаткували композиторський конкурс імені Мирослава Скорика | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові започаткували композиторський конкурс імені Мирослава Скорика
01 Червня, 18:22

У Львові започаткували композиторський конкурс імені Мирослава Скорика

Сьогодні, 1 червня, у Львівській національній філармонії відбулася прес-конференція з нагоди заснування Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика. Конкурс організовує і проводить КЗ ЛОР «Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика» у співпраці з департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Партнер конкурсу – Львівська організація Національної Спілки композиторів України.

«Композиторський конкурс імені Мирослава Скорика стане важливою музичною подією. Ми організувати його не лише для вшанування пам’яті Мирослава Михайловича, а й також, щоб цей конкурс став майданчиком для виявлення талановитих молодих композиторів. Він стане платформою, щоб їх кращі музичні зразки могли брати у свій репертуар симфонічні оркестри, та для того, щоб їх музика звучала!” – розповіла директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Ірина Гаврилюк.

«Сьогодні перші роковини без Мирослава Михайловича… Але розуміємо, що життя коротке і де воно закінчується, залишається пам’ять, вшанування… І власне це стане нашим завданням: зберегти, вшанувати. Ми зараз знаходимось у Львівській національній філармонії, яка зараз вже носить ім’я Мирослава Скорика… У цих стінах впродовж багатьох десятиліть звучала і звучатиме його музика. А тепер – ще однією важливою подією буде Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика. І вже 10 жовтня, на закритті Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти», прозвучить твір першого переможця цього конкурсу», – додав генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.

Конкурс, який відбуватиметься раз на два роки, започатковано у Львові цього року і присвячено пам’яті видатного українського композитора Мирослава Скорика. Головним завданням конкурсу є підтримка і промоція симфонічної творчості нової ґенерації молодих українських композиторів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи, яскравим представником якої є Мирослав Скорик.

Метою конкурсу є виявлення та підтримка талановитих молодих українських композиторів, які працюють в симфонічному жанрі сучасної класичної музики, формування зацікавлення широкої аудиторії до сучасної класичної музики та творчості молодих українських композиторів, а також популяризація та впровадження в концертні програми українських симфонічних оркестрів творів молодих українських композиторів.

Участь у Всеукраїнському композиторському конкурсі імені Мирослава Скорика можуть брати молоді українські композитори, яким у 2021 році виповнюється не більше 40 років і які є громадянами України.

Предметом конкурсу будуть твори для симфонічного оркестру. Проводитиметься він у два тури та буде анонімним. Переможці будуть обрані шляхом таємного голосування міжнародним складом журі.

Детальна інформація про конкурс за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/announcements/myroslav-skoryk-composers-competition/ Офіційний сайт конкурсу: [email protected]

Відео