У Львові запрацював оновлений Центр крові (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові запрацював оновлений Центр крові (ВІДЕО)
26 Травня, 13:17

У Львові запрацював оновлений Центр крові (ВІДЕО)

У Першому медичному об’єднанні Львова розпочав роботу оновлений Центр крові. Крім того, тут також стартувала акція «Твоя кров рятує життя», до якої долучились відомі блогери, які стали донорами крові.

Про це розповіли у міській раді.

Впродовж тижня блогери на своїх сторінках у соціальних мережах розповідатимуть про важливість донорства і закликатимуть усіх, хто може поділитися своєю кров’ю, зробити це.

До акції долучились також пацієнти Першого медичного об’єднання Львова, які мали мінно-вибухові травми та вижили завдяки донорській крові. Серед них – 28-річний Богдан Стратюк з Рівного. Він захищав Україну з першого дня повномасштабної війни. У квітні він підірвався на міні. У лікарні захисникові ампутували ліву ногу, права теж була під загрозою. Загалом Богданові зробили вже десятки операцій і влили дуже багато донорської крові.

«У мені, мабуть, уже не залишилось жодної краплі своєї власної крові – так багато мені перелили донорської. Сьогодні мені провели вже 20-ту операцію. Вона теж не обійшлася без переливання. По суті, врятували мене не тільки лікарі, а й донорська кров, яку здавали звичайні люди. Донорська кров рятує нас, рятує наших хлопців. Мене врятувала»,  – зазначає Богдан.

Керівник Центру службі крові Юрій Кобецький наголошує, що зараз, під час війни, потреба у крові велика як ніколи. Зокрема, у Першому медоб’єднанні Львова, до якого входять три лікарні та центр «НЕЗЛАМНІ», вона зросла втричі.

«Донація крові зараз – це, в першу чергу, громадянська позиція. Це можливість для кожної людини допомогти нашим славним ЗСУ, які боронять нашу країну від загарбника. До нас постійно прибувають евакуаційні потяги. І не лише з пораненими військовими, а й цивільними, зокрема, діточками. Всіх їх треба рятувати. А для цього потрібна кров», – підкреслив Юрій Кобецький.

Зазначається, що в оновленому Центрі виготовляють не лише компоненти крові: еритроцити, тромбоцити та свіжозаморожену плазму, а й цільну кров: її виготовлення організували за порадою колег – військових медиків із-за кордону. В Україні вперше це зробили саме у Львові. Адже цільна кров дуже ефективна при кровотечі, яка триває, зокрема при мінно-вибухових травмах, в хірургії та при гінекологічних патологіях.

Керівник Центру закликає людей ділитися своєю кров’ю. Наразі найбільше бракує донорів, група крові яких має негативний резус-фактор.

Прийти та здати кров можна у першому медичному об’єднанні Львова за адресою: вул. Миколайчука, 9. Це можна зробити у будні з 09.00 до 12.00. Телефон для запису: 0-800-333-003.

Відео