У Львові затвердили програму розвитку електромобільності на наступні 10 років | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові затвердили програму розвитку електромобільності на наступні 10 років
31 Березня, 19:44

У Львові затвердили програму розвитку електромобільності на наступні 10 років

Головною метою є забезпечення розвитку сталої міської мобільності, вдосконалення системи громадського транспорту, реалізація проєктів з відновлювальною енергетикою, створення інфраструктури для зарядок електрокарів, врегулювання питань міської логістики. Про це повідомили у ЛМР.

Зі слів директора депаратменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олега Забарила, ця програма описує вектор руху міста у секторі електромобільності на найближчі 10 років. Зокрема, йдеться про перелік заходів у сфері електромобільності, які потрібно зробити впродовж цих років.

 

 

«Зокрема, програма визначає 5 ключових напрямів: оновлення рухомого складу громадського транспорту, розвиток інфраструктури для електротранспорту, шерингова електромобільність, станції для зарядки електромобілів та супутні заходи, які в контексті електромобільності має реалізувати міська рада за наступні 10 років», – розповів Олег Забарило.

П’ять цілей програми:

  • Перша ціль – весь рухомий склад електротранспорту має відповідати сучасним стандартам екологічності, енергоефективності та доступності. Йдеться про оновлення рухомого складу трамваїв та тролейбусів і запровадження до експлуатації батарейних електробусів і електробусів з динамічним заряджанням. Мета міста – планомірна відмова від дизельних автобусів на всіх міських маршрутах. Йдеться про рухомий склад і комунальних перевізників, і приватних.
  •  Друга ціль – розвинена транспортна інфраструктура.  Вона  включає розвиток інфраструктури для забезпечення безперешкодного руху громадського транспорту, модернізацію фідерних кабельних ліній та тягових підстанцій, створення та інтеграція до систем електротранспорту локальних електростанцій з відновлюваних джерел, зарядна інфраструктура для батарейних автобусів, стаціонарні батарейні комплекси, модернізація та будівництво депо та їхніх корпусів, модернізація колій та контактних мереж, добудова критичних прогалин у мережі.
  • Третя ціль – низьковуглецева міська логістика з акцентом на електричні велосипедні й електричні автомобільні фургони. Тут йдеться про перехід сектору доставки товарів та посилок у місті на електричну енергію.
  • Четверта ціль – шерингова електромобільність. Така опція у містах ЄС постійно розширюється й включає різні форми й практики спільного користування електричних автомобілів, самокатів, велосипедів звичайних та вантажних, електровелосипедів тощо. Місто ставить за мету розвивати шерингову мобільність з акцентом на електричні транспортні засоби та велосипеди з електричною підтримкою.
  • П’ята ціль – розвинена зарядна інфраструктура. Місто ставить за мету створення зарядних хабів з пріоритетом для бізнес-користувачів, таксі й логістичного транспорту, а також для власного користування – заряджання комунальних транспортних засобів. Операторами таких зарядних станцій можуть бути як комунальне підприємство, так і приватні оператори на концесійних чи інших договірних умовах.

 

Відео