Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові завершують реставрацію 130-річного вітражу
16 Вересня, 17:46

У Львові завершують реставрацію 130-річного вітражу

У Львові закінчують реставрувати унікальний 130-річний вітраж із храму св.Іоана Золотоустого – пам’ятки архітектури місцевого значення. Це округлий вітраж, який зображує Непорочне Зачаття. Над його відновленням працює майстриня Марія Шумська-Барвінок. А кошти на реставрацію надав фонд ALIPH. Про це повідомляють у Львівській міській раді.

«Вітраж розсипався під руками, мав багато різних дефектів, сколів. Спайка між елементами була знищена. Відтак, просто захистити його щитам, аналогічно до того, як це зробили в інших храмах, неможливо. А найменша ударна хвиля чи буревій його б зруйнували», – розповідала реставраторка Марія Шумська-Барвінок.

Відреставрований вітраж планують повернути на фасад церкви та закрити спеціальним захистити склом.

Нагадаємо, ще на початку березня група реставраторів під керівництвом Руслани Герман провели заходи щодо убезпечення найцінніших елементів пам’ятки від можливих пошкоджень внаслідок воєнних дій. Великі вітражі у вівтарній частині закрили спеціальними захисними конструкціями. А от круглий вітраж над входом довелося демонтувати, оскільки його стан не дозволяв здійснити захист на місці.

Схожі новини