У Львові завершили реставрацію фасаду Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові завершили реставрацію фасаду Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла
12 Липня, 19:14

У Львові завершили реставрацію фасаду Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла

До свята Петра і Павла польські та львівські реставратори завершили основні реставраційні роботи головного фасаду у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Загалом реставрація тривала 2 роки, про це повідомляє Львівська міська рада.

В процесі відновлення реставратори повернули йому автентичний світлий колір. Адже, як показали ґрунтовні дослідження, первісно фасад був побудований з білого каменю. На фасаді, зокрема, відреставрували і відтворили втрачені елементи карнизів та декору. А відновлені скульптури ще й захистили від птахів спеціальними сітками.

«Коли говорили про штукатурку, то запрошували спеціалістів з Польщі. Було багато дискусій щодо кольору. Окремі дослідники казали, що він пофарбований і це треба залишити. Але грунтовні дослідження показали, що це не фарба, а бруд і потемніння каменю з часом. Цей фасад був побудований з білого каменю і первісно він був таким, яким ми зараз його бачимо», — розповіла начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

З міського бюджету Львова на реставрацію фасаду виділили майже 8 млн грн. Також фінансування надійшло від Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

Як зазначили у прес-службі, минулого року у храмі відкрили відреставровані фрески центрального склепіння. Над їх відновленням реставратори працювали 7 років.

Відео