У Львові збудують сучасний центр протезування | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові збудують сучасний центр протезування
30 Січня, 18:20

У Львові збудують сучасний центр протезування

У Львові розпочали будівництво центру протезування, який стане частиною Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ/UNBROKEN. Щорічно тут зможуть робити близько 700-1000 протезів, а також навчати майбутніх протезистів. Сьогодні урочисто заклали капсулу під будівництво. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Вартість будівництва, обладнання і навчання спеціалістів-протезистів становитиме 2,4 млн євро, які профінансує уряд Німеччини. А мережі  і частково благоустрій зробить місто. Загальна вартість будівництва центру – 2,7 млн євро. Ініціатива реалізується в межах проекту  «EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України» і здійснюється GIZ Ukraine.

Одноповерхова мультифункціональна будівля, загальною площею 1 000 кв. м., включатиме приміщення для виготовлення протезів, аудиторію для проведення навчання та досліджень, кімнати для примірки та випробування протезів пацієнтами, а також внутрішній дворик для відпочинку. Майстерня буде повністю укомплектована обладнанням для виготовлення протезів для верхніх і нижніх кінцівок, вартістю 650 тис. євро.

Важливою складовою проєкту є навчання фахівців з протезування та ортезування за стандартами ISPO, яке розпочнеться в лютому цього року. Впродовж 2024 року близько 60 осіб візьмуть участь у навчальних програмах різного рівня за підтримки уряду Німеччини та GIZ Ukraine. Також передбачена розробка матеріалів для національної програми підготовки українських вчителів-протезистів, які зможуть передавати свій досвід у майбутньому та збільшувати кількість спеціалістів своїй сфері.

Будівля розрахована на 40 робочих місць. Орієнтовна дата завершення будівництва – травень 2024 року.

Відео