У Львові збудують заклад для літніх людей за сучасними стандартами | Львівська мануфактура новин
У Львові збудують заклад для літніх людей за сучасними стандартами
10 Лютого, 09:05

У Львові збудують заклад для літніх людей за сучасними стандартами

У Львові збудують заклад для літніх людей на вул. Миколайчука, який буде частиною реабілітаційного центру “Незламні“ (UNBROKEN). На будівництво планують залучати кошти партнерів та гранти. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Для побудови закладу за взірець візьмуть досвід геронтологічного центру при каннській лікарні Simone Veil. Його нещодавно збудували і відкрили у грудні минулого року.

Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач зазначив, що мова про орієнтовно 1,8 га із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування будивників-інтернатів для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями.

«В архітектурному плані це – три будівлі-блоки, поєднані між собою. Звичайно, в найкращих європейських традиціях – повністю енергоефективні. Але, що цікаво, сам французький центр збудували не десь далеко від людей. Навпаки, поруч з міською лікарнею. Причому перші поверхи цього центру віддали під громадську функцію – кав’ярні, перукарні, магазини тощо. Бо ж мета – не ізолювати літніх людей–мешканців геронтологічного закладу, не позбавити їх спілкування з рештою світу. А якомога більше їх соціалізувати. Це сучасний підхід у такій справі”, – додав Любомир Зубач.

У каннській лікарні на дахах, окрім сонячних батарей, облаштували тераси із великою кількістю зелені та меблями. Все для того, щоб літні люди могли тут відпочивати і проводити час. Але не лише тут. Кожен блок до того ж спроєктовано так, що він має закриті подвір’я – цей простір лише для мешканців геронтологічного центру. Тут вони можуть теж без перешкод проводити дозвілля.

“Цікаво, що французький геронтологічний центр збудували фактично на місці, де була парковка лікарні, що поруч. А тому тут фактично нема громадського простору. І у цьому наш, львівський проєкт може стати кращим за французький – ми маємо де облаштувати гарний громадський простір біля майбутнього центру.Швидше за все, щоб врахувати все і зробити якнайкраще – ми проведемо архітектурний конкурс», – додав Любомир Зубач.

 

Нагадаємо, що нещодавно у Львівському геріатричному пансіонаті сталася пожежа, де загинув один підопічний.

Вікторія Васильченко