Софія Козаренко
Львів приймає чемпіонат Європи з шахів серед людей із вадами слуху. Змагання розпочалися 16 липня та триватимуть до суботи у готелі «Вольтер».
Континентальну першість з шахів серед спортсменів з вадами слуху відкривали, як не дивно, з трембітами та бандурами. Організатори розповідають, хоч присутні не чують музики, зате відчувають вібрацію від інструментів.
«Відкриття дуже красиве. Це якась інновація. В Європі зовсім інша традиція та менталітет. Я вперше побачив такого рівня відкриття», – поділився з LMN спортсмен з Хорватії Горанж.
На турнір до Львова приїхали 150 спортсменів із 21-єї країни. Це другий чемпіонат Європи, який приймає Україна. У 2005-му в Києві відбулися лише командні змагання, тепер шахісти борються і за індивідуальні нагороди.
«Перший індивідуальний чемпіонат Європи відбувся у Швеції. Щодо проведення цьогорічних змагань, ми отримали пропозицію із Казахстану та України. Спершу розглядали Київ, а потім нам запропонували Львів», – розповідає президент міжнародної федерації шахів серед нечуючих Філіп Гарднер.
На відкриття турніру завітали знані в світі спортсменки зі Львова – сестри Анна та Марія Музичук, а також віцепрезидент Європейського шахового союзу Адріан Михальчишин.
«Ота кількість учасників, які приїхали, показує, що люди з різними вадами стають повноправними членами загальної шахової спортивної родини. Збірні людей з порушеннями слуху, зору, а також опорно-рухового апарату на даний час беруть участь у шахових олімпіадах. А з наступного року зможуть змагатися і в командному чемпіонаті Європи», – каже Адріан Михальчишин.
Львівські шахівниці зібрали учасників різного рівня та віку. Наймолодшому спортсменові – 13 років, найстаршому – 81. Розумники визначатимуть найсильніших у чотирьох турнірах – чоловічому, жіночому, юніорському, а також командному. До слова, жіночий колектив України – у фаворитах. А чоловічий – один із наймолодших.
«Буде дуже запальна і сильна конкуренція, тому шо рейтинги всіх шахістів дуже високі, – розповідає Леонід Касіцький, президент національної спортивної федерації глухих, – Українці, Сербія, Хорватія, Німеччина – це дуже сильні спортсмени. Вони є фаворитами змагань».
«Віримо, що жінки боротимуться за призи, – каже член збірної України Володимир Коваленко, – У чоловіків ситуація складніша, дуже велика конкуренція, багато спортсменів, гросмейстерів та міжнародних майстрів. Звісно, в чоловічому розряді ми будемо намагатися показати якнайкращий результат, але боротьба буде важкою».
Фото: автора
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь