У Львові змінили ціни на деякі види ритуальних послуг: перелік | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові змінили ціни на деякі види ритуальних послуг: перелік
29 Вересня, 17:36

У Львові змінили ціни на деякі види ритуальних послуг: перелік

Сьогодні, 29 вересня, виконком Лвівської міської ради встановив тарифи на окремі види ритуальних ппослуг для ЛКП «Муніципальна обрядова служба». Зокрема, йдеться про послуги з копання могили/захоронення та підзахоронення в існуючу могилу. Їхня вартість зросте на 15% та 30% відповідно.

Про це повідомили у міській раді.

Крім того, на 52% зросте вартість запайки цинкової труни. Зазначається, що ті тарифи, які діють зараз є збитковими для комунального підприємства.

«Востаннє тарифи на ритуальні послуги встановлювали ще у 2020 році. А з того часу мінімальна заробітна плата зросла на 41,8%, а розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб  – на 27,7 %. Також зросла і вартість паливно-мастильних матеріалів – з 26,55 грн. за 1 л бензину до 46,77 грн., що складає 77 % та інших матеріальних ресурсів, в результаті чого ЛКП «Муніципальна обрядова служба» не вистачає обігових коштів на їх покриття. Відтак, аби підприємство могло надавати якісні послуги і надалі, виникла необхідність переглянути тарифи», – пояснили у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Крім того, на 10 грн зросте плата за оформлення свідоцтва про поховання – з 9 до 19 грн.

І на 18 грн –  за оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання  – з 13 грн до 31 грн.

До слова, у Львові поховання захисників України, внутрішньопереміщених осіб, безрідних та невідомих людей здійснюють за кошти міста.

Відео