Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові зносять 7-поверховий самобуд: це перший випадок в Україні
01 Квітня, 20:58

У Львові зносять 7-поверховий самобуд: це перший випадок в Україні

Незаконно збудований 7-поверховий дім на вул. Личаківській, 259, у Львові, взялись руйнувати. Сьогодні знесли покрівлю, руйнують не несучі будівельні конструкції, передає Zaxid.net.

Цей об’єкт збудували на земельній ділянці, яка надавалася для обслуговування індивідуального житлового будинку. Код призначення цільової земельної ділянки — присадибна ділянка.

Будинок стоїть на приватизованій ділянці. Відтак передати його у комунальну власність неможливо. Отримати всі містобудівні обмеження і проект забудовник планував вже після завершення робіт. Личаківський районний суд, Апеляційний і Верховний суд відмовили узаконити це будівництво.

«Було надано боржнику термін для самостійного виконання. Однак він його не виконав. Були вжиті штрафні санкції. Подано заяву в правоохоронні органи», – зазначив керівник виконавчої служби Личаківського району Ігор Шургот.

Прецедентів, щоб зносили багатоквартирний дім такого розміру, побудований без документів, в Україні ще не було. Виконавчий комітет Львівської міської ради виділив на це 3 млн грн.

Якість будівництва цієї новобудови вразила навіть досвідчених проектантів.

«Він не придатний для подальшої експлуатації. Будинок не зможе нести на собі навантаження, яке може бути на нього покладене. Це і штукатурка, і стяжка, і меблі. Фундамент має тріщину. Один кут будинку є в аварійному стані. Він похилився», – розповів керівник юридичного відділу Держархбудконтролю Львова Святослав Кіндратів.

Забудовнику за весь час не вдалося продати жодної квартири.

Фото: Zaxid.net

Схожі новини