У Львові знищили мозаїку магазину “Океан” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові знищили мозаїку магазину “Океан”
18 Липня, 18:36

У Львові знищили мозаїку магазину “Океан”

У Львові, на вул. Володимира Великого, 26а під час перебудови магазину “Океан” зруйнували відому мозаїку з рибами на фасаді будівлі. Про це сьогодні повідомили у Фейсбук-спільноті «Зручне місто», пише Захід.нет.

На фото з місця події видно, що частину фасаду з мозаїкою повністю знесли. Раніше власники будівлі обіцяли зберегти пам’ятну мозаїку. На візуалізаціях нового проекту будівлі фасад теж зображали зі збереженою частиною фасаду. Відому мозаїку з рибами створили за ескізами знаного львівського художника Володимира Патика. Вона прикрашала фасад будівлі магазину «Океан» ще з 1982 року.

Мер Львова Андрій Садовий доручив інспекції Держархібудконтролю Львова провести перевірку за фактом знесення мозаїки. В разі виявлення порушення містобудівних умов та обмежень чи відхилень від проекту, місто вимагатиме анулювати дозвіл на початок виконання будівельних робіт, а також винесе припис про зупинення будівельних робіт.

«Компанія, яка будує на місці магазину «Океан», брала офіційне зобов’язання зберегти мозаїку Володимира Патика. Зараз забудовник каже, що лише демонтував її і планує повернути на місце на новозбудовану стіну. Перевіряємо інформацію. Скажу лише, що без відновлення мозаїки ніхто нічого там не збудує», – каже Андрій Садовий.

Будівля магазину «Океан» та мозаїка на фасаді не мали статусу пам’ятки архітектури чи культури і не перебували під охороною. Місто домовилось із власниками будівлі про збереження мозаїки під час реконструкції. Однак забудовник порушив цю домовленість.

Замовником реконструкції магазину «Океан» виступає ТзОВ «Компанія Ріел Естейт Груп». За даними платформи YouControl, власниками компанії є Володимир та Наталія Швед. Це не перший випадок порушень під час будівельних робіт з боку «Компанії Ріел Естейт Груп». У квітні 2018 року комісія ЛМР оштрафувала її на 170 тис. грн. за перепланування пам’ятки архітектури на пл. Ринок, 11. Пізніше цю ж фірму оштрафували на 17 тис. грн. за перепланування будинку на пл. Ринок, 19.

Фото: “Зручне місто”

Відео