У мене був шок. Хоча я розумів, цей час прийде, – капелан о. Іван Гальо про початок великої війни | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У мене був шок. Хоча я розумів, цей час прийде, – капелан о. Іван Гальо про початок великої війни
24 Лютого, 14:00
logo-black

У мене був шок. Хоча я розумів, цей час прийде, – капелан о. Іван Гальо про початок великої війни

Військовий капелан отець Іван Гальо, який більше 20 років служив на парафії на Самбірщині, а після повномасштабного вторгнення пішов до війська, поділився в ефірі проєкту «Погляд з Хмарочоса» своїми відчуттями 24 лютого 2022 року.

«У мене був шок. Хоча я розумів, цей час прийде, але коли він прийшов я не готовий був його зустріти. Я не знав, що робити. З однієї сторони опускалися руки, а з іншої, чуючи оті обстріли і бачачи тих людей, які були занепокоєні, я розумів, що мушу щось робити. Я не міг зовсім опустити руки, бо ж люди на мене дивилися і запитували, що робити. І в першу чергу це був заклик до молитовного захисту, до мобілізації людей для молитви», – пригадав отець.

Він розповів, що поряд з молитвою у перші дні вторгнення закликав парафіян згуртуватися для допомоги тисячам людей, які з’явилися в селах парафії, втікаючи від обстрілів.

«Це були початки масової втечі людей за кордон, а оскільки моя парафія є на прикордонні, то це була допомога тим людям, які тікали. Я закликав людей допомогти їм, насамперед мамам з малими дітьми, які стояли на дорозі у величезних чергах. Я закликав парафіян і, щоб вони робили чай, каву, щось гаряченьке, розпалювали вогник при дорозі», – каже отець Іван Гальо.

Він вже 10 місяців служить військовим капеланом у 80-й десантно-штурмовій бригаді і попри все вірить в перемогу.

«Я не сумніваюся в тому, що у нас буде перемога, бо ми з Богом і на своїй землі. Так в історії не було, щоб тих, хто з Богом, перемогли… Я вірю, що перемога буде, тільки ми не знаємо коли. Часто люди питають мене, коли буде перемога, то я жартую, що як дізнаюся дату, то я обов’язково скажу. Не знаємо, скільки часу ще доведеться терпіти, боротися, скільки жертв ще доведеться заплатити нашим військовим за цю перемогу… Це є інше запитання, але перемога буде, я вірю», – поділився капелан.

Повну версію розмови з отцем Івано Гальо дивіться в проєкті «Погляд з Хмарочоса» на youtube-каналі LMN.

 

User Image
Юлія Аронова
Відео