Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У мерії Львова розповіли, чому завалився будинок в центрі міста
02 Вересня, 09:34

У мерії Львова розповіли, чому завалився будинок в центрі міста

Обвал частини житлового будинку на проспекті Свободи, 23 у середмісті Львова стався з кількох причин. Про це заявила заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

«По-перше,  орієнтовно у 2014-2015 році був демонтований флігель будинку №21 на пр. Свободи. Після цього демонтажу необхідно було металевими тяжами укріпити стіну будинку №23. А цього зроблено не було. По-друге, після демонтажу флігеля у будинку №21 через дощі і танення снігу взимку відбувалося постійне підмивання стіни будівлі, відтак це призвело до руйнівних процесів у ній. По-третє, будівельна компанія, яка проводила ремонтні роботи у будинку №21, приступила до їх виконання з порушеннями – було вибрано багато ґрунту, що призвело до підмивання  фундаменту стіни будинку №23», – повідомила посадовиця.

За її словами, укладена трьохстороння угоду між управляючою компанією «Айзберг», ТзОВ «Фрідом Авеню» і підрядною організацією, яка виконувала роботи у будинку №21, на виконання першочергових протиаварійних робіт у будинку №23. Ці роботи проводяться за рахунок фірми «Фрідом Авеню», яка є власником сусіднього будинку.

Наразі в пошкодженому будинку проводять першочергові протиаварійні заходи, тож мешканці повернутися до своїх квартир поки не можуть.

img_8830
img_8791

«Чекаємо висновків експертів, коли мешканцям можна буде повертатися у свої квартири. Нагадаю, що це мешканці 11-ти квартир. Ці квартири не пошкоджені, лише треба буде забезпечити безпечне пересування по будинку» – пояснила Ірина Маруняк.

Щодо трьох квартир, які повністю зруйновані внаслідок обвалу, то їх власникам пропонуватимуть два варіанти: відновлення зруйнованих квартир, або ж відселення у нове житло.

Нагадаємо, 26 серпня у центрі Львова стався обвал житлового будинку.

Схожі новини