Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Міноборони розповіли, коли та як жінкам ставати на облік військовозобов’язаних
23 Грудня, 17:52

У Міноборони розповіли, коли та як жінкам ставати на облік військовозобов’язаних

Відтепер більше українських жінок стануть військовозобовязаними. У Міноборони оновили перелік професій, представниці яких повинні стояти на обліку ЗСУ.

Процедура постановки на військовий облік жінок така сама, як у чоловіків. Розповідаємо, як вона буде відбуватися.

  • протягом наступного року жінка пише заяву до місцевого військомату, надає копії і оригінали паспорту, ідентифікаційного коду, свідоцтв про одруження, народження дітей і закінчення навчання, довідки з роботи.
  • після цього військомат вивчає документи, зокрема довідку з місця роботи на предмет, чи входить вона до переліку “військовозобов’язаних” жіночих професій.
  • потім комісія ухвалює рішення, чи ставити жінку на військовий облік, і направляє її на медкомісію за місцем проживання.

«Брати на облік будуть не всіх. Адже, крім професії, існують ще вікові обмеження та обмеження за станом здоров’я. Військовий обов’язок стосується жінок віком від 18 до 60 років. Зараз на обліку вже є більше 10 тисяч жінок», – розповів чиновник.

Також у міністерстві повідомили, що жінки часто стикатимуться з необхідністю стати на військовий облік, коли змінюватимуть місце реєстрації.

У число цих професій входять журналісти, медики, програмісти, музиканти, працівниці ресторанів і готелів, бухгалтери, фотографи та оператори, інженери-механіки, провідники та кондуктори на транспорті, водії та робітники з обслуговування пересувної техніки, менеджери на пошті та зв’язку, оператори радіо- та телекомунікаційного устаткування, теслярі та столяри, ремісники з ручного оброблення дерева, маляри та багато інших.

Схожі новини